02.07.2019 08:48

Gremliny powrócą w animowanym prequelu serii

"Gremliny" zadebiutowały ponad 30 lat temu. Niedługo zobaczymy nową część historii o uroczych stworzeniach, które pod wpływem wody zmieniają się w potwory.

Gremliny rozrabiają
foto: Shooting Star/Sipa USA/East News

W 2019 roku mija 35. rocznica premiery filmu "Gremliny rozrabiają". Produkcja po 6 latach doczekała się sequela. Od jakiegoś czasu krążą informacje o trzeciej częsci serii. Chociaż większość fanów liczyła na kontynuację, okazuje się, w planach jest prequel. Niestety na razie tylko animowany.

"Gremliny 3" - powstanie animowany prequel filmu

Jak podaje Deadline, na ewentualną trzecią część będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Ten czas ma umilić animowana opowieść o tym, skąd właściwe wzięły się urocze stworki, zmieniające się pod wpływem wody w koszmarne potwory, uprzykrzające ludziom życie. 1 lipca 2019 roku korporacja WarnerMedia ogłosiła, że ma w planach 10-odcinkowy serial zatytułowany "Gremlins: Secrets of the Mogwai". Za produkcję odpowie Tze Chun ("Gotham"). Na Twitterze reżysera znalazło się potwierdzenie tej informacji. Podobnie zresztą jak na koncie studia Amblin, odpowiedzialnego za pierwsze dwie części cyklu.

"

Rok temu wszedłem do Amblin i przedstawiłem swój pomysł na animowany prequel "Gremlinów". Dziękuję Warner Bros. i WarnerMedia, że to się stało rzeczywistością! "

"

To oficjalne! "Gremliny" powracają na mały ekran w animowanym serialu Amblin i Warner Bros.! Data premiery zostanie ogłoszona niedługo, ale jesteśmy podekscytowani, że ten klasyk powróci do życia dzięki "Gremlins: Secrets of the Mogwai". "

Produkcja będzie rozgrywać się w tym samym świecie, który przed laty Joe Dante powołał do życia. Według informacji podanych przez Variety akcja animacji będzie rozgrywać się w 1920 roku w Szanghaju i zdradzi, w jaki sposób sprzedawca znany jako pan Wing odkrył futrzaka imieniem Gizmo. W serialu poznamy 10-letniego chłopca imieniem Sam Wing i nastoletnią uliczną złodziejkę Elle. Para wyruszy na niesamowitą wyprawę po chińskich wioskach, by odnaleźć rodzinę Gizmo i odkryć wielki skarb. Podczas swoich przygód trójka przyjaciół napotka na swojej drodze wiele stworzeń z chińskiej mitologii oraz będzie musiała zmierzyć się z fabrykantem, marzącym o armii Gremlinów.

Krwiożerczy „Gremlin” wyskakuje z pudełka w zwiastunie horroru
Krwiożerczy „Gremlin” wyskakuje z pudełka w zwiastunie horroru
Przeczytaj także Krwiożerczy „Gremlin” wyskakuje z pudełka w zwiastunie horroru

"Gremlins: Secrets of the Mogwai" - kiedy premiera serialu?

Na razie nie podano daty debiutu prequela "Gremlinów". Wiadomo jedynie, że serial trafi na jedną z platform streamingowych należących do WarnerMedia. Nie ogłoszono również, aktorów, którzy użyczą głosów głównym bohaterom. 

Obejrzysz nowe "Gremliny"?

Zobacz też: Chris Columbus potwierdził, że „Gremliny 3” naprawdę powstają i zdecydowanie będą rebootem 

Tagi: News Gremliny