11.09.2020 11:54

Greta Thunberg walczy ze zmianami klimatu w pierwszym zwiastunie dokumentu o młodej aktywistce

Greta Thunberg stała się symbolem walki ze zmianami klimatu. Z tego powodu powstał dokument, który opowiada o jej staraniach o lepsze jutro.

Greta Thunberg
foto: The Canadian Press/Associated Press/East News

Greta Thunberg była jedną z najbardziej popularnych osób roku 2019. Młoda aktywistka ze Szwecji dostała nawet tytuł Człowieka roku magazynu "Time". Nic więc dziwnego, że o jej walce ze zmianami klimatu powstał film dokumentalny. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji pod tytułem "I Am Greta".

"I Am Greta" - zwiastun filmu o Grecie Thunberg

Ocieplenie klimatu to realny problem, z którym muszą zmierzyć się wszystkie państwa świata. Chociaż istnieją denialiści, niewierzący w niebezpieczeństwa płynące ze zmian klimatu, miliony osób na całej planecie skłaniają się ku postulatom, które głosi młoda aktywistka.

Foto: Rex Features/East News - zdjęcie poglądowe
Foto: Rex Features/East News - zdjęcie poglądowe
Przeczytaj także "Retrograde" - Greta Thunberg w nowym klipie Pearl Jam! [WIDEO]

Serwis Hulu postanowił udokumentować jej walkę o lepsze jutro. Z tego powodu powstał film dokumentalny "I Am Greta", w którym będziemy mogli poznać historię Szwedki i kulisy jej działań. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun tej produkcji.

W trailerze możemy zobaczyć, jak twórcy filmu postanowili przedstawić niesamowitą historię walki jednej dziewczynki, która pociągnęła za sobą tłumy ludzi. Zobaczymy więc początki aktywizmu Szwedki oraz rozwój jej popularności, przy jednoczesnym ukazaniu Grety nie jako symbolu, ale przede wszystkim jako osoby, która chce zmienić świat na lepsze.

Greta Thunberg
Greta Thunberg
Przeczytaj także Greta Thunberg dostała milion euro za walkę ze zmianami klimatu

Reżyserem "I Am Greta" jest Nathan Grossman, który poznał ją na długo przed tym, gdy stała się rozpoznawalna na całej planecie. Zaintrygowany jej osobą postanowił zapytać dziewczynkę, czy może sfilmować jej pierwszy strajk szkolny. Początkowo film miał być krótkometrażówką na temat młodych aktywistów. Szybko jednak okazało się, że sama Thunberg jest na tyle zjawiskową postacią, że Grossman zrealizował pełnometrażowy dokument na jej temat. Przez ponad dwa lata towarzyszył dziewczynce w wielu ważnych dla niej momentach, uwieczniając wszystkie aspekty jej walki ze zmianą klimatu.

Foto: Pacific Press/SIPA/SIPA/East News
Foto: Pacific Press/SIPA/SIPA/East News
Przeczytaj także Greta Thunberg została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla

Film na razie był pokazywany na festiwalach filmowych, gdzie został ciepło przyjęty przez krytyków i widzów. Produkcja nie tylko trafi na Hulu, ale będzie również wyświetlana w kinach. Na razie nie wiadomo, kiedy "I Am Greta" trafi do Polski.

Greta Thinberg z polskimi górnikami
Greta Thinberg z polskimi górnikami
Przeczytaj także Greta Thunberg spotkała się z polskimi górnikami. Związki zawodowe zarzucają im zdradę Polski [WIDEO]

Czekasz na ten film?

Zobacz też: Greta Thunberg podsumowała 2019 rok pięcioma słowami. Są przerażająco trafne

Tagi: Zwiastuny Dokument