Grupa fanów Marvela zmieniła dach uniwersytetu MIT w tarczę Kapitana Ameryki z okazji premiery "Avengers: Endgame"

02.05.2019 14:45
Grupa fanów Marvela zmieniła dach uniwersytetu MIT w tarczę Kapitana Ameryki z okazji premiery "Avengers: Endgame" Fot. kadr z wideo

"Avengers: Endgame" to kulturowy fenomen, który w trakcie niecałego tygodnia zarobił w światowym box-offisie około 1,5 miliarda dolarów. Marvel ma bardzo oddanych fanów, którzy postanowili w nietypowy sposób uczcić sukces produkcji.

Na Massachusetts Institute of Technology chodzi naprawdę oddana grupa fanów Marvela, która definitywnie nie boi się pokazać swojej miłości do serii filmów Marvel Cinematic Universe na podstawie komiksów stworzonych lata temu przez m.in. Stana Lee. Jak donosi The Boston Globe, grupa tych "pranksterów" tym razem postanowiła przetransformować dach uniwersytetu w ogromną biało-czerwono-niebieską tarczę, którą w filmach i komiksach w swoich rękach dzierżył Kapitan Ameryka.

Studenci przerobili dach MIT na tarczę Kapitana Ameryki

Jeden ze studentów MIT odpowiedzialnych za przerobienie dachu na tarczę Kapitana Ameryki umieścił na YouTubie wideo, na którym możemy zobaczyć dzieło w pełnej okazałości. Zobaczcie sami:

Nietypową redekorację przeprowadziła grupa studentów, która liczy dosłownie całe tuziny członków MIT i nosi nazwę "hackers". Według informacji The Boston Globe, ugrupowanie przez prawie rok planowało uhonorowanie Kapitana Ameryki - zaczęli około premiery "Infinity War", gdy potwierdzono, że następna część trafi do kin dokładnie rok później. Same prace ruszyły na początku tego roku, żeby upewnić się, że grupie starczy czasu na przygotowanie dekoracji na premierę "Avengers: Endgame".

Przeczytaj także

Jeden z członków grupy wyjawił anonimowo publikacji, że obecne pokolenie studentów MIT dorastało wraz z filmami o superbohaterach Marvela, więc chcieli w znaczący sposób podziękować twórcom za umilenie ich czasów dziecięcych i nastoletnich. Wygląda na to, że zdobyli spore zainteresowanie nawet samych osób tworzących MCU - wcielający się w Kapitana Amerykę Chris Evans udostępnił artykuł i zdjęcie na swoim Twitterze, w którym określił samą akcję słowami: "Bardzo fajnie!":

Avengers: Endgame - data premiery

Film "Avengers: Endgame" zadebiutował w kinach 25 kwietnia 2019 roku. W produkcji mogliśmy w bardzo emocjonalny sposób pożegnać Kapitana Amerykę, który oddał swoją tarczę Samowi Wilsonowi (znanemu też jako Falcon). Czy to oznacza, że Chrisa Evansa już nie zobaczymy w MCU? Najprawdopodobniej tak. Najbliższym filmem osadzonym w świecie Marvela jest "Spider-Man: Far From Home", który zadebiutuje 5 lipca 2019 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.