Guillermo Del Toro nie będzie reżyserem „Pacific Rim 2”

Robert Skowronski
24.02.2016 10:15
Guillermo Del Toro nie będzie reżyserem „Pacific Rim 2” Fot. materiały prasowe

Reżyser odpowiedzialny za pierwszą część filmu o starciu robotów z gigantycznych rozmiarów monstrami nie będzie kręcił kontynuacji. Kto zajął miejsce Guillermo Del Toro?

Twórca pozostanie zaangażowany w projekt jako producent. Na stołku reżysera zasiądzie zaś Steven S DeKnight, scenarzysty takich seriali, jak „Anioł ciemności”, „Tajemnice Smallville”, „Spartakus”, a ostatnio „Daredevil”. Będzie to jego debiut, jeżeli chodzi o film kinowy.

Rewelacji dotyczących zrealizowania „Pacific Rim 2” na przestrzeni lat nie brakowało. Początkowo premiera obrazu była zaplanowana na 7 kwietnia 2017 roku. Później zdecydowano o odsunięciu tego w czasie o cztery miesiące, by ostatecznie dzieło wypadło z planów wydawniczych Universalu. Wydano wówczas oświadczenie w tej sprawie:

Sequel „Pacific Rim”, który zarobił w światowym box office 411 milionów dolarów, powinien być awangardowym, wciągającym doświadczeniem. Seria na to zasługuje. Postanowiliśmy o usunięciu produkcji i planów wydania filmu z naszego kalendarza, aby twórcy mogli wykreować wyjątkowe widowisko, które będzie w stanie oszołomić i zachwycić widzów tak, jak to było z pierwszą częścią.

W miejsce „Pacific Rim 2” wskoczyła trzecia część musicalowego „Pitch Perfect”. Jednak wraz z ogłoszeniem Stevena S DeKnighta jako reżysera produkcja dzieła powinna ruszyć do przodu. Scenariusz filmu został przygotowany przez Jona Spaihtsa. To widowisko w technologii 3D doczeka się producentów w osobach Thomasa Tulla, Jona Jashnia, Mary Parent i Jillian Share, która będzie producentem wykonawczym.

Informacje dotyczące fabuły są szczątkowe. Wiemy, że twórcy chcą przedstawić świat bez potworów Kaiju. Mamy się dowiedzieć o tym jak roboty do ich zwalczania, Jaegery, mogą być wykorzystane kiedy mieszkańcom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Całość miałaby się rozgrywać kilka lat po wydarzeniach z jedynki. Guillermo Del Toro zdradził kogo moglibyśmy się spodziewać w obsadzie:

Charlie Day, podobnie jak Charlie Hunnam, odegrają duże role. Powrócą wszyscy, a przynajmniej większość aktorów, których bohaterowie przeżyli w poprzedniej odsłonie. Resztę uśmierciliśmy. Zabiliśmy jakąś połowę obsady.

Być może na ekranie pojawi się także znana z „Gry o tron” Maisie Williams. Sugerował to kilka miesięcy temu del Toro będąc pod wrażeniem umiejętności aktorki:

Jadłem wczoraj lunch z Maisie Williams. Było znakomicie. Cholera, jeżeli „Pacific Rim 2” powstanie, to ta dziewczyna dostanie swojego Jaegera.

1

Cieszycie się, że „Pacific Rim 2” (prawdopodobnie) ujrzy jednak światło dzienne?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.