04.08.2020 11:58

Gwiazda „Brudnego Harry’ego” i „Kronik Seinfelda” nie żyje

Zmarł Reni Santoni, aktor najlepiej znany ze swojej roli w serialu „Kroniki Seinfelda” oraz roli u boku Clinta Eastwooda w „Brudnym Harrym”, zmarł w sobotę w swoim domu po długiej chorobie. Miał 81 lat.

Gwiazda „Brudnego Harry’ego” i „Kronik Seinfelda” nie żyje
fot. IFA Film/East News

Reni Santoni, urodzony 21 kwietnia 1939 w Nowym Jorku, zaczął swoją karierę na początku lat 60. w teatrach na Off-Broadwayu. W spektaklach jak „The Umbrella”, czy „The Mad Show”. W 1964 roku zadebiutował na wielkim ekranie, małą rolą w filmie „Lombardzista” Sydneya Lumeta. Santoni zagrał w nim narkomana, który próbuje sprzedać radio w przybytku głównego bohatera.

Wilford Brimley
Wilford Brimley
Przeczytaj także Nie żyje gwiazdor filmów "Kokon" i "Coś". Co było przyczyną śmierci aktora?

W 1957 roku otrzymał swoją pierwszą główną rolę – w filmie „Enter Laughing” Carla Reinera. Znany jest także z ról epizodycznych w takich filmach, jak wspomniany już „Brudny Harry” Clinta Eastwooda z 1971, czy roli detektywa Tony’ego Gonzalesa w filmie „Cobra” z Sylvestrem Stallonem. W późniejszych latach wystąpił także w niewielkie roli u boku Sandry Bullock w filmie „28 dni później”.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról Santoniego jest jednak ta w sitcomie „Kroniki Seinfelda”, gdzie mężczyzna grał restauratora, który nie przestrzega zasad higieny, co często stanowiło źródło dowcipów.

Clint Eastwood promuje marihuanę? Aktor pozywa firmy sugerujące taki stan rzeczy
Clint Eastwood promuje marihuanę? Aktor pozywa firmy sugerujące taki stan rzeczy
Przeczytaj także Clint Eastwood promuje marihuanę? Aktor pozywa firmy sugerujące taki stan rzeczy

Tracy Newman żegna przyjaciela

Informacją o śmierci mężczyzny podzieliła się na Facebooku Tracy Newman, scenarzystka i producentka telewizyjna, prywatnie przyjaciółka Santoniego. Wedle jej słów aktor chorował już od jakiegoś czasu. Mężczyzna miał umrzeć w sobotę rano.

"

"Ci, którzy go znali, wiedzą, że jaki był zabawny, jakim był wspaniałym aktorem, improwizatorem, artystą. Był błyskotliwy i genialny. Bardzo go kochałam i będę za nim strasznie tęsknić. Kolejny z wielkich odszedł. Mam całą serię pięknych zdjęć z jego udziałem, będę publikować je w najbliższych dniach. Moje serce krwawi dla jego syna, Nicka, który był wielką podporą dla Reniego w ciągu kilku ostatnich lat” – napisała kobieta w poście kondolencyjnym. "

Czytaj także: Annabelle sama w domu - zobaczcie zabawną parodię horroru o przerażającej lalce.

Tagi: Newsy Film News Clint Eastwood