22.04.2017 19:46

Gwiazda Disney’a seryjnym mordercą

Morderstwa, gwałty, ćwiartowanie, nekrofilia oraz kanibalizm – z takimi bestialstwami wiąże się osoba Jeffrey’a Dahmera. W filmie „My Friend Dahmer” aktor Ross Lynch zrywa z wizerunkiem grzecznego chłopca z Disney Channel, wcielając się w seryjnego mordercę z czasów jego młodości. 

Gwiazda Disney’a seryjnym mordercą
Foto: Kadr z video

Przychodzi moment w życiu każdego aktora, gdzie musi przejść z młodocianych ról w dojrzałe, jeśli pragnie pozostać w biznesie filmowym lub telewizyjnym. Dla osób utożsamianych z produkcjami Disney Channel jest to szczególne wyzwanie, bo muszą udowodnić znacznie więcej niż reszta. 21-letni Ross Lynch, znany głównie z serialu „Austin i Ally”,  rzucił się na głęboką wodę i w filmie Marca Meyersa „My Friend Dahmer”, który zadebiutował 21 kwietnia 2017 roku na festiwalu Tribeca, zagrał tytułowego mordercę, co może znacząco uszczuplić jego dotychczasową armię fanek.

Jeffrey Dahmer w latach 1978-91 zamordował 17 mężczyzn, w niejednym przypadku przechowując części ciała swoich ofiar w lodówce i spożywając ich mięso. Film oparty jest na powieści graficznej Derfa Backderfa, gdzie autor wspomina swoją licealną przyjaźń z Dahmerem.

Reżyser Marc Meyers tłumaczył w wywiadach, że wybór na główną rolę do jego filmu był natychmiastowy - gwiazda Disney’a jest przede wszystkim łudząco podobna do Dahmera z czasów młodości:

"

Spotkałem się z ponad 80 aktorami do dwóch głównych ról. Gdy spotkałem Rossa, znalazłem swojego aktora. Czułem, że jest wszechstronny i posiada odpowiedni wygląd. Niektórzy z prawdziwych przyjaciół dorastających z Dahmerem w latach 70. pojawili się na planie i potwierdzili, jak niepokojąco podobny jest Ross Lynch do prawdziwego Dahmera. Szczególnie, gdy założył okulary. "

Jak bardzo są podobni? Zobaczcie zdjęcie, które umieścił jeden z użytkowników Instagrama:

Pozostaje czekać na zwiastun, aby przekonać się jak przerażający jest Ross Lynch w swoim nowym wcieleniu. 

Lubicie filmy o seryjnych mordercach?

Kamil Dachnij
Tagi: Film