15.10.2018 10:40

Gwiazda „Gry o tron” zostanie nowym Bondem?

Daniel Craig zapowiedział, że 25. film o Jamesie Bondzie będzie jego ostatnim występem w roli agenta 007. Pojawił się kolejny kandydat, który miałby wcielić się w słynnego szpiega. Chodzi o jednego z aktorów z „Gry o tron”.

Gwiazda „Gry o tron” zostanie nowym Bondem?
foto: kadr z serialu Gra o tron

W ciągu 56 lat w agenta jej Królewskiej Mości zagrało 6 aktorów. Najdłużej Jamesa Bonda wciela się Daniel Craig, który obecnie pracuje na planie 25. części przygód brytyjskiego superszpiega. Gwiazdor zapowiedział jednak, że to ostatni raz, kiedy widzowie zobaczą go w tej roli. Fani zaczęli zastanawiać się, kto przejmie schedę po Craigu. Do tej pory pojawiło się kilku kandydatów, między innymi wzbudzający kontrowersje pomysł na angaż Idrisa Elby. Według najnowszych doniesień nowym Jamesem Bondem zostanie jeden z aktorów znany z serialu „Gra o tron”.

„James Bond 26” - w agenta wcieli się Richard Madden z „Gry o tron”?

Według informacji podanych przez „The Sun U.K.” producentka Barbara Broccoli znalazła nowego kandydata do roli Jamesa Bonda. Jest nim Richard Madden, który na pewno zapadł w pamięć wszystkim widzom serialu „Gra o tron”. Aktor zasłynął rolą Roba Starka - jednego z synów lorda Północy. Był ukazywany jako następca swojego ojca, jednak w pamiętnym odcinku 3. sezonu serialu, postać została zamordowana wraz z całą rodziną podczas własnego wesela przez wrogów politycznych. 

Anonimowe źródło podaje, że Madden ma największe szanse otrzymać rolę Jamesa Bonda. Według doniesień to właśnie on znalazł się na szczycie listy stworzonej przez Broccoli. To dość ciekawe informacje, biorąc pod uwagę słowa producentki, która uważa, że nadszedł czas na radykalne odmienienie wizerunku Bonda. Twórczyni od dawna mówi, że z chęcią zobaczyłaby żeńską wersję Bonda lub agenta ukazanego z innym niż biały kolorem skóry. Być może zapowiadana zmiana odbiła się zbyt dużą krytyką i Broccoli postanowiła odejść od swoich poprzednich pomysłów. 

Richard Madden

„James Bond 25” - kiedy premiera?

Fani przygód agenta 007 czekają na kolejny film od roku 2015, kiedy swoją premierę miała produkcja zatytułowana „Spectre”. Nowa część od samego początku ma problemy z wyborem reżysera. Kiedy w końcu w przedsięwzięcie zaangażował się Danny Boyle, kilka miesięcy później postanowił porzucić film z powodu różnic artystycznych, które pojawiły się między nim a producentami. W końcu udało się znaleźć zastępcę Boyle'a w postaci Cary'ego Fukunagi znanego z pracy przy serialach „True Detective” i „Maniac”. W związku z problemami produkcyjnymi data premiery filmu trochę się przesunęła. Prawdopodobnie na początek roku 2020. 

Czy Madden rzeczywiście otrzyma angaż w słynnej serii? Aktor nie jest gwiazdą pokroju poprzednich odtwórców Bonda i rzekomych kandydatów do tej roli. Na razie pozostaje nam czekać na dalsze informacje dotyczące 26. części przygód Jamesa Bonda. 

Czy Richard Madden nadaje się na nowego Bonda?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News James Bond Gra o tron Daniel Craig