Gwiazda „Hobbita” miała wcielić się w Batmana

Sergiusz Kurczuk
15.06.2018 12:16
Gwiazda „Hobbita” miała wcielić się w Batmana Fot. materiały prasowe

Okazuje się, że jeden z aktorów grających w „Hobbicie” był na przesłuchaniu do roli Batmana z filmów rozgrywających się w DCEU. O kogo chodzi? 

Po zakończeniu trylogii Christophera Nolana Warner Bros. zaczął myśleć o nowym wcieleniu Batmana. Kiełkujące DCEU bardzo szybko zaprezentowało nowego Mrocznego Rycerza, w którego wcielił się Ben Affleck. Aktor wystąpił do tej pory w 3. produkcjach rozgrywających się w kinowym uniwersum DC Comics - filmach „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”, „Legion Samobójców” oraz „Liga Sprawiedliwości”. W planach wciąż jest solowy film o Mrocznym Rycerzu zatytułowany „The Batman”. Początkowo miał go reżyserować sam Affleck, ale w końcu zmieniono reżysera na Mata Reevesa. Od jakiegoś czasu chodzą suchy, że Affleck nie przywdzieje więcej peleryny i maski ze spiczastymi uszami, a jego miejsce zajmie kto inny. Tym razem przyjrzymy się jednak przeszłości i aktorowi Richardowi Armitage'owi, który, jak się okazuje, był na castingu do roli herosa. 

Richard Armitage jako Batman?

Brytyjski aktor zasłynął udziałem w serialu „Tajniacy”, ale na szersze wody wypłyną dzięki udziałowi w trylogii Petera Jacksona opartej na powieści „Hobbit”. Armitage wcielił się w niej w Thorina Dębową Tarczę - przywódcę krasnoludów, którzy wyruszyli wraz z Bilbo Bagginsem, by pokonać smoka Smauga.

Portal Digital Spy wyjawił, że Armitage udał się na przesłuchanie do roli Batmana. Jak wspomina to sam aktor?

Było małe poruszenie, kiedy skończyłem z „Hobbitem” i poszedłem na casting do roli Batmana. To było w tym samym czasie, kiedy Christian Bale odchodził. Wówczas było pięciu czy sześciu aktorów, którzy mieli nadzieję na angaż, więc to było dość duże wyzwanie. 

Aktor finalnie nie spodobał się producentom i z roli Batmana nic nie wyszło. Pozostaje nam jedynie zastanawiać się, jak Armitage wypadłby w roli Mrocznego Rycerza. Na kolejne przygody superbohatera przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Następnym filmem dziejącym się w DCEU będzie „Aquaman”, który trafi na ekrany kin w grudniu 2018 roku. W produkcji są też „Shazam!” i druga część „Wonder Woman”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.