14.06.2019 11:47

Gwiazda "Jokera" wytłumaczyła, dlaczego film będzie przełomowy dla kina superbohaterskiego

Brian Tyree Henry udzielił niedawno wywiadu portalowi IndieWire, w którym opowiedział sporo o nadchodzącym filmie "Joker" opowiadającym o Księciu Zbrodni z Gotham.

Joker
foto: kadr z filmu

W kwietniu 2019 roku DC zaprezentowało pierwszy zwiastun filmu "Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Trailer spotkał się z bardzo pozytywnymi reakcjami fanów Księcia Zbrodni z Gotham, którzy docenili niszowe podejście do produkcji, ciekawą estetykę filmu oraz obsadę aktorską, a zwłaszcza Phoenixa w tytułowej roli. Twórcy od początku zapowiadali, że produkcja ma być bardzo ciężka i w gruncie rzeczy przykra. Słowa te potwierdził jeden z aktorów, Brian Tyree Henry. 

Joker będzie przełomowy dla kina superbohaterskiego

Gwiazdor świetnego serialu "Atlanta" i nadchodzącej "Laleczki" przyznał, że film będzie bardzo ciężki w odbiorze, a to dlatego, że pokaże kompletny upadek człowieka, który przestaje wierzyć w społeczeństwo i ludzi otaczających go na co dzień. Brian Tyree Henry udzielił wywiadu Indiewire, w którym powiedział, że jednym z najważniejszych elementów było pokazanie, że złoczyńcy nigdy nie biorą się znikąd:

"

Złoczyńcy nigdy nie rodzą się złoczyńcami - są stworzeni. W ich życiu dzieje się coś, co sprawia, że nagle tracą wiarę w ludzkość. Widzą w nas same wady i nagle czują, że muszą je w jakiś sposób poprawić. "

Jaquin Phoenix
Jaquin Phoenix
Przeczytaj także Pojawiły się pierwsze reakcje na film "Joker" z Joaquinem Phoenixem

Aktor zaznaczył też, iż twórcy bardzo chcieli zaznaczyć człowieczeństwo Arthura Flecka (zaznaczone jego relacją z matką), a także jego metamorfozę ze szczęśliwego człowieka do złamanego wraku:

"

W "Jokerze" staraliśmy się pokazać, że on tak naprawdę był całkiem szczęśliwą osobą. Naprawdę starał się odnaleźć nadzieję w ludzkości, aż w końcu go to złamało. Postanowił się poddać i zmienić swoje otoczenie siłą. 

Zobaczycie też coś innego - że on kiedyś potrafił kochać. Ale koniec końców, chodzi głównie o to, że on stopniowo stawał się tym psychopatą, a nie po prostu od razu nim był.  "

Joker - data premiery filmu o złoczyńcy

Reżyserem filmu jest Todd Philips (trylogia "Kac Vegas"). W filmie oprócz wspomnianego Phoenixa i Henry'ego pojawią się jeszcze m.in. Zazie Beetz, Robert De Niro i Frances Conroy. "Joker" zadebiutuje w kinach 4 października 2019 roku.

Tagi: News Joker Joaquin Phoenix