Gwiazda MCU uważa, że nowy Kapitan Ameryka będzie miał inny kolor skóry lub płeć

Sergiusz Kurczuk
25.10.2018 08:08
Gwiazda MCU uważa, że nowy Kapitan Ameryka będzie miał inny kolor skóry lub płeć Fot. kadr z filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Czy po "Avengers 4" zobaczymy nową wersję Kapitana Ameryki? Frank Grillo, który wciela się w Crossbonesa uważą, że tak. Nowy Cap ma się znacznie rożnić od postaci, którą gra obecnie Chris Evans. 

Zbliżająca się data "Avengers 4" będzie zapewne jednym z radośniejszych dni w 2019 roku dla wszystkich fanów filmów Marvela. Jednocześnie może się też stać momentem żałoby. Wielu miłośników superbohaterskich przygód przewiduje, że będzie to ostatnia produkcja Marvel Studios, w której zobaczymy dużą część oryginalnych członków Avengers. Ten pomysł ma potwierdzenie na różnych płaszczyznach. Najbardziej prozaiczna z nich, to wygaśnięcie umowy z Marvel Studios takich gwiazd jak Robert Downey Jr., Chris Hemsworth oraz Chris Evans. Ostatni z aktorów zamieścił w październiku 2018 roku wpis na Twitterze, który tylko podsycił niepokój fanów. Kto zastąpi Evansa w roli dzierżyciela tarczy w amerykańskie barwy narodowe?

Nowy Kapitan Ameryka z inną płcią i kolorem skóry?

Na razie nic nie zostało potwierdzone, a Evans odniósł się do swojego wpisu, uspokajając niektórych fanów, ale nie oszukujmy się. W końcu przyjdzie moment, w którym aktor przestanie grać Kapitana Amerykę. To nie uniknione, więc prędzej czy później i tak zobaczymy nową wersję tego superbohatera. Jeden z aktorów filmów Marvela sądzi, że zastępca Evansa może różnić się od niego płcią lub kolorem skóry

Jak podaje portal CBR.com, jednym z gości programu Larry King Now był Frank Grillo - aktor wcielający się w filmowego Crossbonesa. Prowadzący zapytał Grillo, czy wystąpi jako złoczyńca w kolejnej części przygód Kapitana Ameryki. Gość odparł, że nie wie nic na ten temat, odnosząc się przy okazji do plotek o odejściu Evansa z MCU. 

Nie wiem, ale są pogłoski, że [następny] Kapitan Ameryka może być Afroamerykaninem. Może być również kobietą. Na razie szukają.

Te słowa nie powinny zaskoczyć żadnego z czytelników komiksów Marvela. Tarcza Kapitana Ameryki niejednokrotnie trafiała w ręce innej postaci. Kilka lat temu Steve'a Rogersa zastępował Falcon. Całkiem możliwe, że to właśnie Anthony Mackie wcieli się w czarnoskórego Capa. W komiksowym świecie istnieją różne wersje Avengera o innym kolorze skóry niż biały. Jednym z nich jest Patriot, który prawie pojawił się w filmie "Black Panther". Co prawda nie był kolejną inkarnacją Kapitana Ameryki, ale zastępował go w czasie, gdy drużyna się rozpadła. 

Istnieje też komiksowa postać, która wiąże się z Kapitanem Ameryką i przy okazji jest kobietą o innym kolorze skóry, niż biały. Mowa o Americe Chavez, znanej również jako Miss America.

2 Fot. foto: Ultimates vol. 2 #2

Dziewczyna pochodzi z alternatywnej rzeczywistości, ale przeniknęła do kanonicznego świata. Biorąc pod uwagę plany studia i ostatni przeciek z planu "Avengers 4", zdradzający obecność w filmie superbohaterki Rescue, całkiem możliwe, że nowy skład Avengers będzie złożony z żeńskich wersji superbohaterów. Kevin Feige od jakiegoś czasu wspomina, że w MCU pojawi się drużyna złożona z samych kobiet

"Avengers 4" - kiedy premiera?

Całkiem możliwe, że oryginalni Avengers przekażą swoje dziedzictwo w ręce młodszych herosów, którzy przejmą ich odpowiedzialność na swoje barki. Czy pierwsi obrońcy świata MCU rzeczywiście pożegnają się z karierą superbohaterską? Przekonamy się pod koniec kwietnia 2019 roku, kiedy film "Avengers 4" trafi na ekrany kin. Zanim to nastąpi, zobaczymy produkcję o nowej bohaterce w filmach Marvel Studios, która może stanąć na czele nowego składu Avengers. Mowa oczywiście o Kapitan Marvel. Produkcja o jej przygodach ujży światło dzienne 8 marca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.