Gwiazda Marvela zagra Larę Croft w nowym serialu "Tomb Raider" od Netflix!

14.09.2021 12:45
Gwiazda Marvela zagra Larę Croft w nowym serialu "Tomb Raider" od Netflix! Fot. AFP/EAST NEWS

Hayley Atwell, czyli Peggy Carter z filmów Marvela, żona Krzysia z "Krzysiu, gdzie jesteś?" i gwiazda nadchodzącego "Mission: Impossible 7" udzieli głosu najbardziej ikonicznej kobiecej postaci z gier wideo.

Hayley Atwell zagra główną rolę w Tomb Raider od Netflix

Jak podaje Deadline, Hayley Atwell zagra główną rolę w serialu animowanym "Tomb Raider" od Legendary i Netfliksa. Aktorka znana z roli Peggy Carter w Marvelu, wcieli się w legendarną poszukiwaczkę przygód i archeolog Larę Croft w nowej adaptacji gier Square Enix. 

Polecamy

Serial anime został zapowiedziany już w styczniu 2021 roku, a jego akcja ma być osadzona po wydarzeniach z niedawnej growej trylogii o Larze. Zadebiutuje aż 25 lat po premierze oryginalnej gry "Tomb Raider". Serial zostanie napisany przez Tashę Huo, która pracowała przy "The Witcher: Blood Origin". Razem z Dmitrim M. Johnsonem, Stephanem Bugajem i Howardem Blissem będzie też producentką wykonawczą.

Na dużym ekranie Lara Croft była już grana przez Angelinę Jolie w filmach z 2001 i 2003 roku, a później też przez Alicię Vikander. Ta wystąpiła w głównej roli w filmie z 2018 roku, a podobno trwają też prace nad kontynuacją produkcji - tą ma przygotować twórczyni "Krainy Lovecrafta", Misha Green. Według Deadline, to ona przygotuje scenariusz oraz wyreżyseruje film. 

Polecamy

Seria gier Tomb Raider zadebiutowała w latach 90. i przez ponad 25 lat sprzedała się w ilości ponad 84 milionów egzemplarzy. Ostatnią pełnowymiarową produkcją z serii jest wydany w 2018 roku Shadow of the Tomb Raider. 

Atwell zobaczymy w nadchodzącym "Mission: Impossible 7". Niestety, data premiery "Tomb Raider" od Netflix jest na razie nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.