21.11.2018 16:44

Gwiazda "Sali samobójców" oskarżona o posiadanie narkotyków

Bartosz G. został oskarżony przez prokuraturę w Warszawie o posiadanie niewielkiej ilości kokainy. Aktor usłyszał zarzuty po przesłuchaniu Cezarego P., tzw. "dilera gwiazd". Grozi mu nawet do 3 lat więzienia. 

Sala Samobójców Gierszał i Gelner
foto: kadr z filmu

Jak donosi "Super Express", aktor Bartosz G., znany z występów w takich filmach, jak "Sala samobójców", "Płynące wieżowce", czy seriali "Czas honoru" i "Barwy szczęścia", został oskarżony przez warszawską prokuraturę o posiadanie niewielkiej ilości narkotyków. Artysta miał być jednym ze świadków w sprawie Cezarego P., znanego również pod pseudonimem "diler gwiazd". Odmówił jednak składania zeznań z obawy o swoją wolność. 

Postawienie mężczyźnie zarzutów potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Łukasz Łapczyński. W rozmowie z "Super Expressem" powiedział:

"

Zarzuty dotyczą posiadania przez ww. październiku 2015 r., listopadzie 2015 r., grudniu 2015 r. oraz styczniu, lutym, marcu i kwietniu 2016 r. środków odurzających w postaci kokainy, tj. przestępstwa określonego w art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. "

Bartosz G. oskarżony o posiadanie narkotyków

Według informacji podanych przez dziennikarzy "SE", Bartosz G. zamówił około 8,5 grama kokainy, za które zapłacił ponad 2,5 tysiąca złotych. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia. Według polskiego prawa, jego kara może zostać złagodzona, jeżeli mężczyzna przyzna się do uzależnienia i uda się na odwyk. 

Kamil Kacperski