Gwiazda „Sin City” i „The Watchmen” w nowym horrorze Netflixa

Sergiusz Kurczuk
19.07.2017 15:58
Gwiazda „Sin City” i „The Watchmen” w nowym horrorze Netflixa Fot. EastNews/Everett Collection

Powstaje nowy serial Netflixa oparty na powieści grozy „The Haunting of Hill House”. W produkcji potwierdzono udział aktorki Carli Gugino, za reżyserię odpowiedzialny jest Mike Flanagan, a nad całością będzie czuwał Steven Spielberg.

Garść wieści o nowym horrorze Netfliksa. Ciągle nie podano jeszcze oficjalnej nazwy, ale wiadomo, że w produkcji bazującej na książce Shirley Jackson „The Haunting of Hill House”, wystąpi aktorka Carla Gugino, grająca w takich filmach jak „Sin City”, „Sucker Punch” czy „Watchmen”. Powieść opowiada historię specjalisty od zjawisk paranormalnych, którego wzywają dwie kobiety, mające dość duchów nawiedzających ich dom. Główny bohater będzie musiał sprawdzić, co jest źródłem niepokoju jego pracodawczyń.

Potwierdzono, że serial będzie się składał z 10 odcinków. Jak informowaliśmy an początku kwietnia, reżyserem serialu został Mike Flanagan, który ma w swoim dorobku kilka horrorów, m.in. „Oculus”, „Zanim się obudzę” oraz „Oujia: Narodziny zła”. Nad całym projektem będzie czuwał Steven Spielberg, który miał już w swojej karierze do czynienia z prozą Jackson.

W 1999 roku twórca „Parku Jurajskiego” wyprodukował film „Nawiedzony”. Horror był remakiem ekranizacji „The Haunting of Hill House” z 1963 roku zatytułowanej „Nawiedzony dom”. W „Nawiedzonym” w rolach głównych wystąpili Liam Neeson, Cathrine Zeta-Jones, Owen Wilson i Lilly Talor. Niestety remake z końca lat 90. nie dorównywał ponurym klimatem oryginałowi. Mamy więc nadzieję, że tym razem Spielberg bardziej się postara zadowolić fanów horroru.

Netflix powierzył już Flanaganowi pracę nad horrorem Stephena Kinga „Gra Geralda”. Na razie nie podano daty premiery serialu „The Haunting of Hill House”. Nie znamy też reszty obsady, biorącej udział w nowej produkcji.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.