03.12.2018 17:12

Gwiazda "Ślepnąc od świateł" wystąpi w filmie zagranicznego reżysera

Kamil Nożyński, który dał się poznać światu jako Kuba z serialu "Ślepnąc od świateł", pochwalił się angażem w zagranicznej produkcji.

Ślepnąc od świateł
foto: materiały prasowe HBO

Serial "Ślepnąc od świateł" zadebiutował w telewizji i w internecie z końcem października 2018 roku. Najnowsza polska produkcja HBO zebrała bardzo pochlebne recenzje, a z nieznanego wcześniej widzom Kamila Nożyńskiego uczyniła jedno z najgorętszych nazwisk jesieni 2018. Jak wynika z wpisu udostępnionego przez gwiazdora na Instagramie, jego nazwisko zaczęło być rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Rolę w swoim nowym filmie powierzył mu słowacki reżyser.

Kamil Nożyński zagra u słowackiego reżysera

Póki co nieznane są żadne szczegóły produkcji, ani nawet nazwisko zagranicznego twórcy. Informacja o nowym projekcie filmowym, w którym weźmie udział Nożyński, pochodzi z jego Instagrama, gdzie pochwalił się nową rolą:

Rola Kuby w "Ślepnąc od świateł" była nie tylko pierwszą główną rolą Nożyńskiego, ale także jego pierwszym występem przed kamerą. Wcześniej mężczyzna mógł być kojarzony przede wszystkim przez fanów hip-hopu jako członek grupy DIXON37.

Nowe polskie seriale podbijają internet

"Ślepnąc od świateł" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule przedstawia tydzień z życia warszawskiego dilera narkotyków. Fantastycznie sfotografowana i wciągająca opowieść o współczesnej Warszawie to jeden z trzech nowych polskich seriali oferowanych przez platformy streamingowe nowoczesnym, wymagającym widzom. Również drugiej połowie 2018 roku serwis Showmax zaprezentował serial "Rojst", zaś Netflix - swoją pierwszą polską produkcję oryginalną pt. "1983". 

Natalia Hluzow
Tagi: News HBO Ślepnąc od świateł