Gwiazda „Stranger Things” zagra siostrę Sherlocka Holmesa

Natalia Hluzow
10.01.2018 16:21
Gwiazda „Stranger Things” zagra siostrę Sherlocka Holmesa Fot. kadr z wideo

Millie Bobby Brown wcieli się w Enolę Holmes – dużo młodszą siostrę słynnego detektywa z serii książek dla młodych dorosłych.

Odkąd 13-letnia aktorka wystąpiła w hitowym serialu Netflixa, może przebierać w ofertach ról w rozmaitych produkcjach. W 2017 roku zagrała w teledyskach Sigmy i Birdy „Find me” oraz „I dare you” The XX, w 2019 zobaczymy ją w nowej „Godzilli”, zaś już niebawem rozpocznie zdjęcia do kolejnego filmu, w którym wcieli się w główną rolę. Gwiazda „Stranger Things” z Jedenastki przeistoczy się w siostrę najsłynniejszego detektywa wszech czasów – samego Sherlocka Holmesa.

Nowa produkcja Legendary Entertainment będzie ekranizacją serii popularnych książek dla młodych dorosłych autorstwa Nancy Springer. „Enola Holmes Mysteries” to opowieść o 14-letniej siostrze sławnego już Sherlocka, starszego od niej o 20 lat. Dziewczyna zostaje porzucona przez matkę, która postanowiła wyrwać się z konwenansów i wieść życie z Romami. Pozostając pod opieką braci, Sherlocka i Mycrofta, dziewczyna ma zostać wysłana do szkoły z internatem, która ma uczynić z niej prawdziwą damę epoki wiktoriańskiej. Enola nie chce jednak takiego życia, więc wymyka się, by pójść w ślady słynnego brata i na ulicach Londynu rozwiązywać kryminalne zagadki.

Seria Springer jest osadzona w uniwersum Arthura Conana Doyle’a, ale sama Enola i jej historia zostały stworzone przez pisarkę. Dotychczas powstało 5 części serii, w związku z czym wytwórnia Legendary planuje stworzyć filmową franczyzę. Niemniej, plany te zweryfikuje sukces bądź porażka pierwszej części filmu z Millie Bobby Brown w roli głównej.

Aktorka podpisała już kontrakt wiążący ją z twórczością Nancy Springer. A jako przedstawicielka młodego, przedsiębiorczego pokolenia nie tylko wystąpi w filmach o Enoli Holmes, ale także zostanie ich producentką z ramienia swojej firmy produkcyjnej – PCMA Productions.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.