27.08.2018 11:16

Z „Władcy Pierścieni” i „Lost” do „Gwiezdnych Wojen”. Dominic Monaghan wystąpi w „Star Wars IX”

Dominic Monaghan, gwiazda „Zagubionych” oraz „Władcy Pierścieni”, wystąpi w 9. części „Gwiezdnych wojen”. Będzie to jego ponowna współpraca z J.J. Abramsem na planie.

Merry Lord of The Rings
foto: kadr z filmu "Władca Pierścieni: Powrót Króla"

J.J. Abrams, który na początku XXI wieku stworzył serial „Lost”, postanowił zatrudnić jedną z jego gwiazd do „Star Wars IX”.  Dominic Monaghan, który przez trzy sezony „Zagubionych” wcielał się w postać Charliego Pace’a, wystąpi w ostatniej części sagi Skywalkerów.

Charlie "Lost"

Merry z „Władcy Pierścieni” w „Star Wars IX”

Dominic Monaghan nie ma na swoim koncie wielu ról, jednak te, które stworzył, trwale zapisały się w historii kina i telewizji. Międzynarodowa publiczność poznała go w 2001 roku za sprawą filmowej trylogii „Władca Pierścieni”, gdzie wcielał się w postać Merry’ego, jednego z hobbitów. W 2004 roku otrzymał rolę we wspomnianym serialu „Lost” J.J.Abramsa, w którym występował do śmierci swojego bohatera w 2007 roku. Pojawił się również w innej słynnej franczyzie – w 2009 roku zagrał mutanta Bolta u boku Hugh Jackmana w „X-Men Geneza: Wolverine”.

Monaghan jest drugim aktorem po Andym Serkisie, który ze Śródziemia emigruje do odległej galaktyki. Serkis, który w kostiumie motion capture odgrywał postać Golluma, w nowych „Gwiezdnych Wojnach” w ten sam sposób wykreował potężnego Snoke’a. Niestety, nie wiadomo jeszcze, w jaką postać w „Star Wars” wcieli się filmowy przyjaciel Froda.

Snoke

„Star Wars IX” – kiedy premiera?

Zdjęcia do „Gwiezdnych wojen IX” wystartowały latem 2018. W ostatniej części nowej trylogii pojawi się jej stała obsada: Daisy Ridley jako Rey, Adam Driver w roli Kylo Rena, John Boyega jako Finn, Oscar Isaac jako Poe, Lupita Nyong’o (Maz-Kanata), Domhnall Gleeson (Generał Hux) i Kelly Marie Tran (Rose) oraz nowi aktorzy: Naomi Ackie, Richard E. Grant i Keri Russell. Powrócą też ikoniczni bohaterowie oryginalnej trylogii: Luke Skywalker (Mark Hamill), C-3PO (Anthony Daniels), Lando Calrissian (Billy Dee Williams) oraz Leia, która pojawi się dzięki niewykorzystanym materiałom z „Przebudzenia mocy”. Premiera „Star Wars IX” została zapowiedziana na 20 grudnia 2019.

Natalia Hluzow
Tagi: News Władca Pierścieni Lost Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX