Z „Władcy Pierścieni” i „Lost” do „Gwiezdnych Wojen”. Dominic Monaghan wystąpi w „Star Wars IX”

Natalia Hluzow
27.08.2018 11:16
Z „Władcy Pierścieni” i „Lost” do „Gwiezdnych Wojen”. Dominic Monaghan wystąpi w „Star Wars IX” Fot. kadr z filmu "Władca Pierścieni: Powrót Króla"

Dominic Monaghan, gwiazda „Zagubionych” oraz „Władcy Pierścieni”, wystąpi w 9. części „Gwiezdnych wojen”. Będzie to jego ponowna współpraca z J.J. Abramsem na planie.

J.J. Abrams, który na początku XXI wieku stworzył serial „Lost”, postanowił zatrudnić jedną z jego gwiazd do „Star Wars IX”.  Dominic Monaghan, który przez trzy sezony „Zagubionych” wcielał się w postać Charliego Pace’a, wystąpi w ostatniej części sagi Skywalkerów.

charlie Fot. foto: kadr z serialu "Zagubieni"

Merry z „Władcy Pierścieni” w „Star Wars IX”

Dominic Monaghan nie ma na swoim koncie wielu ról, jednak te, które stworzył, trwale zapisały się w historii kina i telewizji. Międzynarodowa publiczność poznała go w 2001 roku za sprawą filmowej trylogii „Władca Pierścieni”, gdzie wcielał się w postać Merry’ego, jednego z hobbitów. W 2004 roku otrzymał rolę we wspomnianym serialu „Lost” J.J.Abramsa, w którym występował do śmierci swojego bohatera w 2007 roku. Pojawił się również w innej słynnej franczyzie – w 2009 roku zagrał mutanta Bolta u boku Hugh Jackmana w „X-Men Geneza: Wolverine”.

Monaghan jest drugim aktorem po Andym Serkisie, który ze Śródziemia emigruje do odległej galaktyki. Serkis, który w kostiumie motion capture odgrywał postać Golluma, w nowych „Gwiezdnych Wojnach” w ten sam sposób wykreował potężnego Snoke’a. Niestety, nie wiadomo jeszcze, w jaką postać w „Star Wars” wcieli się filmowy przyjaciel Froda.

snoke Fot. foto: kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

„Star Wars IX” – kiedy premiera?

Zdjęcia do „Gwiezdnych wojen IX” wystartowały latem 2018. W ostatniej części nowej trylogii pojawi się jej stała obsada: Daisy Ridley jako Rey, Adam Driver w roli Kylo Rena, John Boyega jako Finn, Oscar Isaac jako Poe, Lupita Nyong’o (Maz-Kanata), Domhnall Gleeson (Generał Hux) i Kelly Marie Tran (Rose) oraz nowi aktorzy: Naomi Ackie, Richard E. Grant i Keri Russell. Powrócą też ikoniczni bohaterowie oryginalnej trylogii: Luke Skywalker (Mark Hamill), C-3PO (Anthony Daniels), Lando Calrissian (Billy Dee Williams) oraz Leia, która pojawi się dzięki niewykorzystanym materiałom z „Przebudzenia mocy”. Premiera „Star Wars IX” została zapowiedziana na 20 grudnia 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.