16.09.2019 12:54

Gwiazda "Zaginionej dziewczyny" jako Maria Skłodowska-Curie w zwiastunie filmu "Radioactive"

Maria Skłodowska-Curie to jedna z najsłynniejszych naukowczyń Polski. Nic dziwnego, że stworzono o niej kolejny film. W sieci pojawiła się zapowiedź produkcji zatytułowanej "Radioactive" z Rosamund Pike w roli głównej.

Radioactive
foto: kadr z filmu Radioactive

Pionierka, geniuszka, buntowniczka - tymi słowami twórcy filmu "Radioactive" opisują jego główną bohaterkę - Marię Skłodowską-Curie. W sieci pojawił się zwiastun produkcji, w której w słynną fizyczkę wcieliła się nominowana do Oscara za "Zaginioną dziewczynę" Rosamund Pike. Jak prezentuje się zapowiedź?

"Radioactive" - Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie

Polska naukowczyni zasłynęła na całym świecie dzięki odkryciu dwóch zupełnie nowych pierwiastków chemicznych - polonu i radu. Jest też jedną z pierwszych kobiet współczesnej nauki, które przetarły szlaki w świecie, w którym dominowali mężczyźni. Film "Radioactive" skupi się nie tylko na historii Skłodowskiej-Curie, ale również na spuściźnie pozostawionej przez jej odkrycia.

Oprócz zwiastuna zaprezentowano również plakat i oficjalny opis fabuły filmu.

Radioactive
"

Od 1870 do ery współczesnej - "Radioactive" to podróż przez wciąż obecną spuściznę Marii Skłodowskiej-Curie (Rosamund Pike) - jej pełne namiętności relacje, przełomy w karierze naukowej konsekwencje jej odkryć oddziałujące na nią i cały świat. Skłodowska-Curie wyszła za kolegę po fachu - naukowca Pierre'a Curie (Sam Riley). Para zmieniła na zawsze oblicze nauki, dzięki odkryciu radioaktywności. Geniusz zmieniających świat odkryć małżeństwa i zdobycie Nagrody Nobla, sprawiły, że znaleźli się na międzynarodowym świeczniku. Film to odważne i wizjonerskie ujęcie niezwykłych wyników i skutków badań Skłodowskiej-Curie oraz ukazanie jak definiowały się ważne momenty XX wieku. "

Za reżyserię filmu odpowiada irańska reżyserka Marjane Satrapi, która słynie również jako autorka komiksów. Jej najsłynniejszym dziełem zarówno komiksowym jak i filmowym jest "Persepolis". Za scenariusz odpowiada Jack Thorne. Powstał na podstawie powieści graficznej "Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout" autorstwa Lauren Redniss. W 2017 roku do kin trafił film "Maria Skłodowska-Curie", w którym w główną bohaterkę wcieliła się Karolina Gruszka.

„Maria Skłodowska-Curie” w zwiastunie filmu
„Maria Skłodowska-Curie” w zwiastunie filmu
Przeczytaj także „Maria Skłodowska-Curie” w zwiastunie filmu

"Radioactive" - kiedy premiera?

Produkcja miała swoją premierę na Toronto Film Festival 2019. Kolejna projekcja odbędzie się na Zurich Film Festival. Na razie nie zapowiedziano kinowej daty premiery "Radioactive". Prawdopodobnie zwyczajna dystrybucja filmu rozpocznie się na początku 2020 roku. 

Tomasz Kot
Tomasz Kot
Przeczytaj także Tomasz Kot jako Nikola Tesla w biograficznym filmie o serbskim wynalazcy

Zobacz też: 7 wspaniałych Polek, o których powinny powstać filmy

Tagi: Zwiastuny