Gwiazda kobiecych "Ghostbusters" nazwała nowy sequel "żałosnym zagraniem"

Kamil Kacperski
21.01.2019 09:20
Gwiazda kobiecych "Ghostbusters" nazwała nowy sequel "żałosnym zagraniem" Fot. materiały prasowe

Leslie Jones, znana z występów w SNL oraz wspomnianym kobiecym reboocie "Pogromców duchów", wypowiedziała się nieprzychylnie na temat filmowej kontynuacji przygód oryginalnych bohaterów.

W sieci w połowie stycznia 2019 roku pojawiły się informacje, że po prawie 30 latach, fani doczekają się 3. części "Ghostbusters: Pogromców duchów". W filmie powrócą aktorzy z poprzednich części, z Billem Murrayem na czele, a obraz przygotuje syn reżysera oryginału, Jason Reitman. Produkcja ma trafić do kin już w połowie 2020 roku, a większość fanów raczej przychylnie zareagowała na wieści o nowej odsłonie "Pogromców duchów". Do tej grupy na pewno nie można dodać Leslie Jones, która wystąpiła w wydanym w 2016 roku kobiecym reboocie serii.

Aktorka zareagowała na wieści bardzo negatywnie, nazywając to "chu*owym zagraniem" ze strony studia, porównując twórców do... Donalda Trumpa:

To mi uwłacza. Jakby powiedzieli "jeb** was". Jakbyśmy się nie liczyły. To jest coś, co zrobiłby Trump (jego głosem): zrobimy "Pogromców duchów", lepszych, z facetami, będzie wspaniale. Te kobiety nie są "Pogromcami duchów". To takie denerwujące. Chu*owe zagranie.

Leslie Jones krytykuje twórców Pogromców duchów 3

Jej słowa spotkały się ze sporą krytyką, zwłaszcza, że "Ghostbusters" z 2016 roku było klęską nie tylko artystyczną, ale także komercyjną - według analityków, studio straciło na produkcji około 70 milionów dolarów. Aktorka kilka godzin później ustosunkowała się do swojej wypowiedzi w nieco mniej wulgarny sposób, ale nadal podtrzymywała, że czuje się zraniona decyzją studia, które postanowiło pokazać światu kolejną wersję "Pogromców duchów" zaledwie 4 lata po premierze kobiecego rebootu:

To bardzo smutne, że otrzymuje taką odpowiedź. Chodzi o to, że jeżeli ten film poradzi sobie bardzo dobrze, co na pewno się stanie, to może się okazać, że "chłopcy są lepsi". A to po prostu mnie przeraża. Może mogłam użyć innych słów, ale mam prawo do wyrażenia swojej opinii, tak samo jak oni. 

Nowa wersja "Pogromców duchów" ma się skupić na drużynie złożonej z nastolatków - dwóch chłopaków i dwóch dziewczyn. Członkowie obsady z pierwszych dwóch filmów mają się pojawić w roli mentorów, chociaż panowie raczej nie odpuszczą okazji, by wrócić do akcji, gdy nadarzy się taka sposobność. 

Pogromcy duchów 3 - kiedy premiera?

Kontynuacja pierwszych dwóch "Pogromców duchów" trafi do kin już w połowie 2020 roku. Na razie nie wiemy, kto oprócz Billa Murraya, Dana Aykroyda i Erniego Hudsona pojawi się w filmie. Reżyserem produkcji jest Jason Reitman.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.