06.08.2019 11:11

Gwiazdor "Breaking Bad" nowym złoczyńcą Marvela? W kogo może wcielić się Giancarlo Esposito?

Według najnowszych informacji Giancarlo Esposito ma dużą szansę wystąpić w jednej z nadchodzących produkcji Marvel Studios. Kogo zagra aktor z "Breaking Bad"?

kadr z serialu Breaking Bad
foto: kadr z serialu Breaking Bad

Przyszłość kinowego uniwersum Marvela jest na razie bardzo mglista. Po filmach "Avnegers: Endgame" i "Spider-Man: Far From Home" Faza Trzecia została domknięta i na fanów czeka zupełnie nowy rozdział MCU. Chociaż Kevin Feige zdradził pokrótce plany Marvel Studios na najbliższe lata, w planach są również produkcje, o których nie wspomniano podczas San Diego Comic Con 2019. Według najnowszych doniesień do gwiazd Marvela może wkrótce dołączyć aktor znany z serialu "Breaking Bad".

Giancarlo Esposito z "Breaking Bad" w filmach Marvela?

Według niepotwierdzonej informacji podanej przez portal MCU Cosmic, Giancarlo Esposito znany dzięki postaci Gustavo Fringa jest brany pod uwagę do znaczącej roli w jednym z nadchodzących filmów Marvela. W "Breaking Bad" wcielał się we wpływowego szefa mafii, ukrywającego się za fasadą filantropii i uczciwości. Gus był jednym z głównych antagonistów Waltera i Jesse'go i w podobnej roli miałby wystąpić w jednym z filmów MCU. 

Według doniesień szefowie Marvel Studios widzą go w dużej roli, prawdopodobnie tajemniczej postaci znanej na razie jedynie jako Benefactor. Ten pseudonim padł w filmie "Ant-Man i Wasp". Benefactor był pracodawcą Sonny'ego Burcha, który próbował wykraść technologię Pyma. Nie wiadomo jednak czy chodzi o tę samą postać, czy Benefactor to jedynie robocza nazwa bohatera, którego twórcy chcą zachować w tajemnicy.

Według plotek Benefactorem będzie w rzeczywistości Norman Osborn, znany czytelnikom komiksów Marvela jako Green Goblin - jeden z głównych wrogów Spider-Mana. Niewykluczone jednak, że twórcy z Marvel Studios darują sobie adaptację walki z Green Goblinem i wykorzystają Osborna w zupełnie innej roli - przywódcy Dark Avengers. Od dawna spekuluje się, że w przyszłości zobaczymy złowieszcze wcielenie supergrupy. Biorąc pod uwagę fakt, że oryginalni Avengers praktycznie przestali istnieć, istnieje szansa, że filmowcy przeniosą na duży ekran walkę prawdziwych superbohaterów z Dark Avengers (być może debiut Young Avengers)?

kadr z filmu Avengers: Endgame
kadr z filmu Avengers: Endgame
Przeczytaj także Jaka przyszłość czeka filmy Marvela po "Avengers: Endgame"?

"Black Widow" - kiedy premiera?

Na razie fanom MCU pozostaje czekać na dalsze informacje dotyczące ewentualnej roli Giancarlo Esposito, tym bardziej że aktor jest również brany pod uwagę do roli w nadchodzącym filmie "The Batman". Możliwe jednak, że Benefactor pojawi się wcześniej, niż zadebiutuje nowa produkcja o Mrocznym Rycerzu i Giancarlo Esposito wystąpi w produkcjach konkurencyjnych wytwórni. Już 1 maja 2020 roku do kin trafi kolejny film Marvel Studios - "Black Widow". Czy wystąpi w nim Benefactor? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Zobacz też: Rosyjski Kapitan Ameryka, zła żeńska wersja Iron Mana i kosmiczny Avenger. Kim są bohaterowie nadchodzących filmów Marvela?

Tagi: News Spider-Man Breaking Bad Marvel Marvel Comics