Gwiazdor "Bridgertonów" będzie teraz zabijał potwory. Dołączył do obsady "Dungeons & Dragons"

17.02.2021 11:44
Gwiazdor "Bridgertonów" będzie teraz zabijał potwory. Dołączył do obsady "Dungeons & Dragons" Fot. materiały prasowe/Netflix

Najpierw podbił serca widzów w "Bridgertonach", a teraz będzie mordował plugawe kreatury - Rege-Jean Page dołączył do obsady adaptacji popularnego papierowego RPG-a "Dungeons & Dragons".

Rege-Jean Page dołączył do obsady filmu Dungeons & Dragons

Jak podaje Deadline, Regé-Jean Page dołączył do obsady nadchodzącego filmu fantasy "Dungeons & Dragons". Znany z serialu "Bridgertonowie" aktor tym samym pojawi się na ekranie obok Chrisa Pine'a, Michelle Rodriguez i Justice'a Smitha - nadchodząca adaptacja ikonicznej papierowej gry od Wizards of Coast zaczyna więc wyglądać naprawdę interesująco.

Polecamy

Portal potwierdził też, że Jonathan Goldstein i John Francis Daley zajmą się przygotowaniem scenariusza (na podstawie skryptu Michaela Gilio) i reżyserią filmu. Samo "Dungeons & Dragons" (czy swojsko brzmiące "Lochy i Smoki") to ikoniczny papierowy RPG, który zainspirował tysiące, jak nie miliony twórców na całym świecie. Do dzisiaj popularne gry wideo korzystają z systemów, klas postaci i innowacji wprowadzonych przez D&D. 

Zresztą "Dungeons & Dragons" zainspirowało nie tylko twórców gier - również scenarzyści filmów i seriali chętnie oddają hołd popularnemu RPG-owi w swoich produkcjach (żeby nie szukać daleko - D&D jest przecież jednym z motywów przewodnich w diabelsko popularnym "Stranger Things").

Polecamy

Sama gra zadebiutowała prawie 50 lat temu i jej różnorodne wydania rozeszły się w ponad 40 milionach egzemplarzy na całym świecie. 

Producentem filmu jest Jeremy Latcham z ramienia firmy eOne, oddziału Hasbro, który zajmuje się przemysłem rozrywkowym. Dystrybutorem na całym świecie (oprócz Wielkiej Brytanii i Kanady) jest Paramount (to oni finansowali np. serię "Transformers" Michaela Baya). Niestety, na razie nie znamy daty premiery, ani szczegółów fabularnych nadchodzącego filmu "Dungeons & Dragons". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.