28.02.2019 09:52

Gwiazdor "Chłopców z ferajny" dołączył do obsady prequela "Rodziny Soprano"

Do filmowego prequela serialu "Rodzina Soprano" dołączył kolejny aktor. Chodzi o Raya Liottę - gwiazdę kina gangsterskiego znanego m.in. z "Chłopców z ferajny".

Ray Liotta (Chłopcy z ferajny)
foto: kadr z filmu Chłopcy z ferajny

Są tacy aktorzy, którzy na stałe są związane z konkretnym gatunkiem filmowym. Jednym z nich jest Ray Liotta - gwiazdor, który wystąpił w niejednym filmie gangsterskim. Okazuje się, że aktor dołączył do obsady powstającego prequela serialu "Rodzina Soprano" pod tytułem "The Many Saints of Newark". W kogo wcieli się Liotta?

Vinny Vella
Vinny Vella
Przeczytaj także Nie żyje aktor z "Rodziny Soprano", "Kasyna" oraz "Kawy i papierosów". Vinny Vella miał 72 lata

Prequel "Rodziny Soprano" - Ray Liotta dołączył do obsady filmu

Jak donosi serwis Deadline, aktor znany z takich produkcji jak "Chłopcy z ferajny", "Cop Land" czy "Zabić, jak to łatwo powiedzieć" będzie jedną z postaci, która wystąpi w historii rozgrywającej się na długo przed wydarzeniami ze słynnego serialu HBO.

Liotta skomentował dołączenie do obsady "The Many Saints of Newark".

"

Jestem podekscytowany pracą z Davidem Chasem i Alanem Taylorem w "The Many Saints of Newark". Talent Davida jest niezrównany, a reżyseria Alana Taylora sprawia, że całość jest jeszcze bardziej ekscytująca. Obu niezmiennie szanuję i czekam z niecierpliwością, żeby zrobić to niezwykłe przedsięwzięcia z New Line. "

Co ciekawe Ray Liotta był brany pod uwagę jako odtwórca Tony'ego Soprano w serialu. Finalnie padło jednak na Jamesa Gandolfiniego, który stworzył z tej roli ikonę seriali gangsterskich. Wybór Liotty do "The Many Saints of Newark" był oczywisty, nie tylko ze względu na dorobek aktora. Akcja filmu dzieje się w latach 60. w Newark w New Jersey podczas zamieszek między Afroamerykańskimi mieszkańcami i obywatelami o włoskich korzeniach. Liotta pochodzi z Newark i pamięta wyżej wspomniane wydarzenia z własnego dzieciństwa. Na razie nie wiadomo jaką postać będzie grał aktor.

"The Many Saints of Newark" - kiedy premiera?

Liotta to nie jedyny aktor z "Chłopców z ferajny", który pojawi się w świecie "Rodziny Soprano". W serialu wystapili między innymi Michael Imperioli, Lorraine Bracco, Frank Vincent i Tony Sirico. Łącznie w historii Tony'ego Soprano pojawiło się 27 aktorów ze słynnej produkcji Martina Scorsese. Oprócz Liotty na liście płac pojawią się również Jon Bernthal, Vera Farmiga, Billy Magnussen, Michael Gandolfini i Alessandro Nivola. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera "The Many Saints of Newark". Zdjęcia ruszą wiosną 2019 roku.

>>Zobacz też: Które przerwane seriale są najbardziej kultowe?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Rodzina Soprano