16.07.2020 13:58

Gwiazdor "Harry'ego Pottera" jako znany seryjny morderca na pierwszym zdjęciu z serialu "Des"

"Des" opowie historię słynnego szkockiego mordercy, który grasował w Londynie na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Zobaczcie pierwsze zdjęcie z filmu. 

Foto: Warner Bros/Courtesy Everett Collection/ East News
Foto: Warner Bros/Courtesy Everett Collection/ East News

David Tennant słynie przed wszystkim ze swoich występów w "Harrym Potterze" (gdzie wcielił się w śmierciożercę Bartemiusza Croucha Jr.), "Doktorze Who" i "Jessice Jones". Teraz przyszło mu zagrać osławionego seryjnego mordercę

"Des" - David Tennant jako seryjny morderca na pierwszym zdjęciu z filmu

"Des" opowie historię Andrew Dennisa Nilsena nie skupiając się jednak stricte na popełnianych przez niego zbrodniach. Będziemy świadkami jest aresztowania, a następnie drogi zakończonej procesem. Nilsen był szkockim seryjnym mordercą, który w latach 1978-1983 mordował na terenie Londynu. Mówi się, że mógł zabić co najmniej 12 młodych mężczyzn, udowodniono mu jednak jedynie 6 zbrodni. W 1983 roku usłyszał wyrok dożywocia i zmarł w więzieniu w 2018 roku.

Foto: materiały promocyjne AMC
źródło: shutterstock.com
źródło: shutterstock.com
Przeczytaj także TOP 10: Najsłynniejsi seryjni mordercy, wśród nich Ted Bundy i Zodiak

Całość powstaje w oparciu o książkę "Killing For Company" autorstwa Briana Mastersa. Twórcami serialu są Luke Neal i Lewis Arnold, zaś w obsadzie, u boku Tennanta, znaleźli się między innymi Daniel Mays, Jason Watkins, Alex Bhat, Ron Cook i Gerard Horan. Data premiery nie jest obecnie znana. 

Foto: Materiały promocyjne
Foto: Materiały promocyjne
Przeczytaj także Najlepsze seriale o seryjnych mordercach i psychopatach. Dexter, Hannibal i inne
Tagi: Film News Seriale