08.10.2019 12:43

Gwiazdor "Harry'ego Pottera" jest otwarty na powrót do swojej roli

"Harry Potter i przeklęte dziecko" to teatralna kontynuacja serii powieści J.K. Rowling. Rupert Grint jest otwarty na przyjęcie roli w sztuce.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
foto: kadr z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Chociaż cykl powieści "Harry Potter" i seria filmów na jej ich podstawie zostały już zakończone, fani młodego czarodzieja wciąż mogą poznać dalsze losy bohaterów dzięki sztuce teatralnej z podtytułem "Przeklęte dziecko". Okazuje się, że jeden z gwiazdorów adaptacji "Harry'ego Pottera" jest gotowy wrócić do swojej dawnej roli.

"Harry Potter i przeklęte dziecko" - Rupert Grint znowu jako Ron Weasley?

Rupert Grint zasłynął na całym świecie rolą rudowłosego i odważnego przyjaciela Harry'ego Pottera. Ron Weasley tuż obok Hermiony Granger pełnił bardzo ważną rolę zarówno w książkach J.K. Rowling, jak i kolejnych filmach na ich podstawie.

Tom Felton udostępnił przesłodkie wideo sprzed lat z Emmą Watson i Danielem Radcliffem
Tom Felton udostępnił przesłodkie wideo sprzed lat z Emmą Watson i Danielem Radcliffem
Przeczytaj także Tom Felton udostępnił przesłodkie wideo sprzed lat z Emmą Watson i Danielem Radcliffem

Aktor rozmawiał niedawno z portalem Entertainment Weekly. Z wywiadu wynika, że nie wyklucza powrotu do swojej najsłynniejszej kreacji na deskach teatru w "Przeklętym dziecku".

"

Widziałem tę sztukę kilka lat temu w Londynie. Jest niesamowita! To było trochę dziwne, doświadczanie, jakbym wyszedł ze swojego ciała. Ale nigdy nie mówię nigdy! To świetna historia. W pewnym sensie genialne rozwinięcie tych postaci. Ale nie wiem. Nigdy o tym nie myślałem. "

Oczywiście Grint nie powiedział tego wprost i do zadania pytania nie myślał o powrocie do roli Rona, ale w przeciwieństwie do Daniela Radcliffe'a, nigdy nie mówił o kompletnym odcięciu się od magicznego świata. Nie wykluczone, że jeśli padnie propozycja występu w "Przeklętym dziecku", aktor się zgodzi.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Przeczytaj także Koniec Pottermore - oficjalnej strony Harry'ego Pottera

"Harry Potter i przeklęte dziecko" -  czy powstanie filmowa wersja sztuki?

Niewykluczone też, że w przyszłości do kin trafi filmowa adaptacja przedstawienia Rowling. Biorąc pod uwagę, że rzecz dzieje się prawie 20 lat po wydarzeniach z "Insygniów śmierci", nie wykluczone, że kiedyś zobaczymy film na podstawie "Przeklętego dziecka". Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson byliby w odpowiednim wieku, żeby wcielić się w dojrzałych Harry'ego, Rona i Hermionę. Czy kiedykolwiek zobaczymy tego typu produkcję? Na razie pozostają domysły. Filmowcy i sama Rowling skupili się na spin-offie "Fantastyczne zwierzęta", którego trzecia część trafi do kin w 2020 roku. W 2022 i 2024 obędą się premiery kontynuacji serii.

Andrzej Polkowski
Andrzej Polkowski
Przeczytaj także Nie żyje Andrzej Polkowski. Przetłumaczył m.in. "Harry'ego Pottera" i "Opowieści z Narnii"

Zobacz też: Powstanie filmowa adaptacja sequelu Harry'ego Pottera? J.K. Rowling zaskoczyła fanów

Tagi: News Harry Potter J.K. Rowling