Gwiazdor "Iron Mana" został oskarżony o unikanie płacenia podatków

Kamil Kacperski
10.06.2019 11:08
Gwiazdor "Iron Mana" został oskarżony o unikanie płacenia podatków Fot. Ron Eshel/Invision/AP/East News

Terrence Howard jest w sporych tarapatach. Według doniesień ze strony portalu The Blast, aktor rzekomo unikał płacenia podatków, co jest oczywiście przestępstwem. 

Są dwie rzeczy pewne w życiu - śmierć i podatki. Dlatego możesz być pewien, że nieodpowiednie zajmowanie się swoimi powinnościami obywatelskimi spotka się z nieprzyjemnymi reperkusjami, czyli najczęściej wysokimi karami finansowymi albo nawet więzieniem. Wygląda na to, że gwiazdor pierwszego "Iron Mana" może mieć spore problemy prawne spowodowane właśnie przez niepłacenie podatków. Terrence Howard jest bowiem obiektem śledztwa.

Terrence Howard jest oskarżony o niepłacenie podatków

Według portalu The Blast, rząd Stanów Zjednoczonych jest zainteresowany Terrencem Howardem, który miał rzekomo unikać płacenia podatków. Oskarżenie jest skierowane przeciwko niemu, jego trzeciej żonie Mirze Pak oraz firmie Universal Bridges Inc., która należy do jego małżonki. Sprawa jest w rękach prokuratora z okręgu Wschodniej Pensylwanii.

Jak przypomina The Blast, to nie jest pierwsza sytuacja, w której Howard jest obiektem zainteresowania władz. W kwietniu 2019 roku nałożono na niego karę w wysokości prawie 150 tysięcy dolarów, co miało być zadośćuczynieniem za podatki, których miał nie odprowadzać od 2010 roku. Dodatkowo w 2010 roku musiał uiścić ponad milion dolarów i około 600 tysięcy w roku 2006.

Przeczytaj także

Howard rzekomo zatrudnił prawników, którzy mają duże doświadczenie w sprawie, a sam aktor i jego żona podobno wiedzą o całej sprawie od 20 maja 2019 roku. Aktorowi grozi wysoka grzywna, a być może otrzyma nawet karę więzienia.

Terrence Howard pracuje obecnie nad produkcją "Imperium" od stacji Fox, ale fanom MCU znany jest jako Rhodey z "Iron Mana". W wyniku problemów kontraktowych, Howard zrezygnował z udziału w kolejnych częściach i został zastąpiony przez Dona Cheadle'a, który wciela się w bohatera od 2010 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.