12.09.2017 11:23

Gwiazdor „Lost” zastąpi Eda Skreina po kontrowersjach w obsadzie „Hellboya”

Kiedy Ed Skrein zrezygnował z roli w „Hellboyu” z obawy o rasistowskie oskarżenia, studio Lionsgate zaczęło poszukiwania innego aktora, który wcieli się w Majora Bena Daimio. Największe szanse na Daniel Dae Kim znany z seriali „Lost” i „Hawaii Five-0”. 

Hellboy, Ed Skrein, Daniel Dae Kim
foto: EastNews/Carmen Valdes/Photo Image Press/Courtesy Everett Collection

Pod koniec sierpnia świat obiegła informacja, że jeden z aktorów wycofał się z obsady reboota „Hellboya”. Ed Skrein znany, chociażby z „Deadpoola” początkowo miał wcielić się w Majora Bena Daimio. Kiedy jednak dowiedział się, że postać w komiksach była pochodzenia azjatyckiego, zrezygnował z roli w obawie o tak zwane „wybielanie”, które na szczęście coraz rzadziej spotyka się w Hollywood. Skrein, który pochodzi z mieszanej rodziny, poświęcił swoją rolę na rzecz walki o świat sprawiedliwy dla wszystkich, nie zależnie od koloru skóry.

Studio Lionsgate uszanowało postanowienie Skreina i zapowiedziało, że przy ponownych poszukiwaniach odtwórcy Daimio, uwzględnią pochodzenie etniczne aktora.

"

Ed przyszedł do nas i był bardzo przekonany o swojej decyzji. Całkowicie ją popieramy. Naszą intencją nie była niewrażliwość na problemy autentyczności i mniejszości etnicznych i w przyszłości wybierzemy aktora, który będzie bardziej odpowiadał postaci z materiału źródłowego.  "

Jak donosi The Hollywood Reporter, twórcy mają na oku gwiazdora seriali „Lost” i „Hawaii Five-0. Mowa o Danielu Dae Kimie, który niedawno odszedł z produkcji o wyspiarskiej jednostce policji. Daniel Dae Kim jest Amerykaninem pochodzenia koreańskiego. To nie pierwsza w ostatnim czasie tego typu sytuacja. Niedawno jedna z gwiazd serialu „Agenci S.H.I.E.L.D.” wyznała, że zmieniała nazwisko na bardziej „amerykańskie”, by dostać angaż do roli. W komiksach Ben Daimio był Amerykaninem japońskiego pochodzenia. Przyłączył się do Biura Badań Paranormalnych i Obrony. Sam ma nadzwyczajne moce. Kiedy jest ranny lub czuje ogromny ból, potrafi przeistoczyć się w jaguara

Za reboot „Hellboya” odpowiedzialny będzie reżyser Neil Marshall. W roli głównej zobaczymy znanego ze „Stranger Things” Davida Harboura. W głównych rolach obsadzono już kilku aktorów. W czarny charakter wcieli się Milla Jovovich. Premiera filmu planowana jest na rok 2018. 

Czy Daniel Dae Kim nadaje się do roli Bena Daimio?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Hellboy Lost