Gwiazdor "Lovecraft Country" zagra następcę Thanosa. Co obecność Kanga oznacza dla kinowego uniwersum Marvela?

15.09.2020 08:09
Gwiazdor "Lovecraft Country" zagra następcę Thanosa. Co obecność Kanga oznacza dla kinowego uniwersum Marvela? Fot. FaceToFace/REPORTER

Kto zastąpi Thanosa w filmach Marvela? Wszystko wskazuje na to, że Kang Zdobywca, w którego wcieli się Johnathan Majors znany z serialu "Lovecraft Country".

W ciągu ostatnich lat nie powstał lepszy złoczyńca niż grany przez Josha Brolina Szalony Tytan Thanos. W filmie "Avengers: Endgame" położono kres jego terrorowi, co oznacza, że niebawem zadebiutuje nowy antagonista filmów Marvela. Według przewidywań ma być nim podróżujący w czasie Kang Zdobywca. Niepotwierdzone informacje mówią, że wcieli się w niego Johnathan Majors z serialu "Lovecraft Country".

"Ant-Man 3" - Johnathan Majors jako Kang?

Chociaż pandemia koronawirusa nieco przyhamowała rozwój MCU, twórcy powoli realizują swój plan dotyczący przyszłości filmów Marvela. Wśród tytułów, które będą miały premierę w najbliższych latach jest trzecia część "Ant-Mana". To właśnie w tej produkcji miałby zadebiutować Kang. 

Przeczytaj także

Jak podaje Deadline, do obsady "Ant-Mana 3" dołączył właśnie Johnathan Majors - aktor, którego kojarzą zapewne wszyscy fani serialu "Lovecraft Country". Według nowych informacji Majors ma grać jedną z głównych ról, co oznacza, że najprawdopodobniej wystąpi jako złoczyńca. Fani od dawna przewidywali, że kolejnym wrogiem filmowych superbohaterów będzie Kang. I ma to bardzo dużo sensu, ponieważ ten złoczyńca zdecydowanie przyczyniłby się do poszerzenia kinowego świata.

Przeczytaj także

Kang Zdobywca - kim jest złoczyńca Marvela?

Kang zadebiutował w komiksie "Avengers" #8 z 1964 roku i był oczywiście dziełem Stana Lee i Jacka Kirby'ego. W komiksowym uniwersum Marvela jest potężnym podróżnikiem w czasie, który podbijał ludy z przeszłości i odległej przyszłości. Naprawdę nazywa się Nathaniel Richards i pochodzi z XXX wieku alternatywnej rzeczywistości, w której ludzkość nigdy nie weszła w okres średniowiecza. Jest jednym z najpotężniejszych przeciwników Avengers, ale walczył również z Fantastyczną Czwórką. Ma silne powiązania z tą drużyną, ponieważ jego odległymi przodkami są Reed Richards i Doctor Doom. Posiada też kilka odpowiedników z różnych epok, którzy wielokrotnie z nim walczyli, między innymi Immortusa, Iron Lada czy Scarlet Centuriona.

21 Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics

Twórcy filmowi mogliby wykorzystać wątki z komiksowej biografii Kanga i odpowiednio je zmodyfikować, by wprowadzić dwie nowe długo wyczekiwane drużyny superbohaterów - Fantastyczną Czwórkę oraz Young Avengers. W przypadku obu tych grup pełnił ważną rolę, więc niewykluczone, że "Ant-Man 3" będzie filmem przełomowym dla MCU. Na razie jednak twórcy milczą na temat tych domysłów. 

Przeczytaj także

"Ant-Man 3" - kiedy premiera?

Nowa część przygód Scotta Langa i Hope van Dyne należy do filmów z Fazy Czwartej, którą rozpocznie "Black Widow". W filmie, który ponownie wyreżyseruje Peyton Reed, poza Majorsem zobaczymy Paula Rudda, Evangeline Lilly i Michaela Douglasa. Film nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Wiadomo, że zdjęcia mają ruszyć latem 2021 roku, więc jeszcze na niego poczekamy.

Przeczytaj także

Zobacz też: Czy film "Avengers: Endgame" jest oparty na którymś z komiksów Marvela?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.