16.09.2019 12:11

Gwiazdor "Star Wars" pokazał zdjęcie obsady sprzed lat

Billy Dee Williams, który zasłynął rolą Lando Carlissiana, postanowił powspominać czasy oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Aktor zaprezentował zdjęcie oryginalnej obsady z czasów "Powrotu Jedi".

Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje
foto: kadr z filmu Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje

Seria "Gwiezdne Wojny" istnieje w kinematografii od ponad 40 lat i wciąż się rozwija. Oczywiście wielu fanów zawsze na pierwszym miejscu będzie stawiać oryginalną trylogię stworzoną przez George'a Lucasa. Z tego powodu w najnowszej trylogii pojawia się wiele odniesień do produkcji sprzed czterech dekad. Billy Dee Williams postanowił wspomnieć okres powstawania "Powrotu Jedi".

"Gwiezdne Wojny" - Billy Dee Williams pokazał zdjęcie z "Powrotu Jedi"

W "Imperium kontratakuje" zadebiutował Lando Carlissian, którego zagrał Billy Dee Williams. Aktor wystąpił jeszcze w VI epizodzie i słuch po nim zaginął. Nie zrobił zawrotnej kariery i występował na dużym i małym ekranie sporadycznie. Niebawem szykuje się jednak wielki powrót Williamsa. Zagrał bowiem w IX epizodzie "Star Wars", ponownie wcielając się w Carlissiana.

Czy w „Gwiezdnych Wojnach IX” powróci jeden ze złoczyńców z oryginalnej trylogii?
Czy w „Gwiezdnych Wojnach IX” powróci jeden ze złoczyńców z oryginalnej trylogii?
Przeczytaj także Czy w „Gwiezdnych Wojnach IX” powróci jeden ze złoczyńców z oryginalnej trylogii?

Williams postanowił przypomnieć dawno minione czasy i na swoim Twitterze zamieścił zdjęcie pochodzące z pierwszej połowy lat 80., na którym pozuje wraz z gwiazdorską obsadą "Gwiezdnych Wojen".

Na fotografii widzimy oczywiście Williamsa. Pośrodku stoi młoda Carrie Fisher, która unika pocałunku Harrisona Forda. Na dole widzimy z kolei Marka Hamilla. Ta czwórka nie będzie miała okazji spotkać się po latach, ponieważ Fisher odeszła pod koniec 2016 roku. Nie oznacza to, że Carlissian nie pojawi się na jednym ekranie ze swoimi kompanami. Mimo że Luke Skywalker nie żyje, twórcy nadchodzącego filmu potwierdzili, że Jedi powróci w duchowej formie. W produkcji wystąpi również pośmiertnie Fisher wcielająca się w Leię. Zabraknie jedynie Hana Solo. Bohater zginął z ręki własnego syna w VII epizodzie.

Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja
Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja
Przeczytaj także Jak bardzo Han Solo uszkodził Sokoła Millenium podczas ucieczki z Kessel? [WIDEO]

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

W filmie reżyserowanym przez  J.J. Abramsa wystąpią również Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Lupita Nyong'o oraz Domhnall Gleeson. Film "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" trafi do polskich kin 19 grudnia 2019 roku. 

Komiks „Star Wars” po 38 latach wyjaśnił zagadkę z „Imperium kontratakuje”
Komiks „Star Wars” po 38 latach wyjaśnił zagadkę z „Imperium kontratakuje”
Przeczytaj także Komiks „Star Wars” po 38 latach wyjaśnił zagadkę z „Imperium kontratakuje”

Zobacz też: Lando panseksualny? Tak twierdzą scenarzyści „Solo: A Star Wars Story”

Tagi: News Harrison Ford Mark Hamill Star Wars Carrie Fisher