05.05.2020 13:59

Gwiazdor "Star Wars" powiedział, że nienawidzi porgów. LEGO wysłało mu ogromnego Porga z klocków

John Boyega, który w nowej trylogii "Star Wars" wcielał się w Finna, nie przepada za Porgami. Dostał jednak od LEGO rozczulający prezent.

Porg
foto: materiały prasowe/Lucasfilm

Czasami trzeba uważać na to, co się mówi. Na własnej skórze przekonał się o tym John Boyega - odtwórca Finna w nowej trylogii "Gwiezdnych Wojen". Za swój niewyparzony język dostał od firmy LEGO prawdziwą karę.

John Boyega dostał wielkiego Porga z LEGO

Jednym z elementów promocyjnych filmu "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" były Porgi - urocze stworki przypominające krzyżówkę świnki morskiej z maskonurem, zamieszkujące planetę, na której ukrył się Luke Skywalker. Chociaż cały świat zachwycał się słodkimi zwierzakami, John Boyega niejednokrotnie podkreślił, że nienawidzi Porgów.

Zobacz: "Je*ać Porgi!" - John Boyega zabrał stanowisko w sporze Baby Yoda kontra Porgi

4 maja 2020 roku miał miejsce Dzień Gwiezdnych Wojen. W związku z tym wydarzeniem, gwiazdy kosmicznej sagi udzieliły wiele ciekawych wywiadów dla fanów "Star Wars". Boyega w pewnym momencie rozmowy postanowił zaprezentować nietypowy prezent od LEGO. W całej okazałości widać go na poniższym fragmencie wywiadu.

"

To było chamskie i urocze. Dzięki LEGO! "

Do firmy LEGO, która ściśle współpracuje z Lucasfilm i od wielu lat prezentuje kolejne zestawy klocków inspirowanych "Gwiezdnymi Wojnami", dotarły informacje o negatywnych emocjach, jakimi aktor darzy urocze stworzonka. Porgi oczywiście doczekały się kilku klockowych wcieleń, więc przedstawiciele LEGO, postanowili wykorzystać jedno z nich, by ukarać Boyegę za słowa krytyki. Aktor dostał w prezencie wielkiego Porga stworzonego z klocków LEGO.

The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także "The Mandalorian": jak wygląda Mando? Nawet Lego nie zdradziło tożsamości łowcy nagród

Jest to nie byle jaki dar, bo Porg, którego otrzymał Boyega, nie pochodzi z żadnego dostępnego na rynku zestawu. Wielki stworek powstał w 2017 roku i był jednym z trzech klockowych Porgów, które reklamowały "Ostatnich Jedi" na ulicach Londynu. Kilka tygodni przed premierą w rożnych miejscach stolicy Wielkiej Brytanii pojawiły się przerośnięte Porgi, które zachęcały do wizyty w kinie.

Boyega powinien więc docenić prezent. Wykonanie takiego Porga zajmuje około 20 godzin pracy i 8 tysięcy klocków LEGO.

Lubisz Porgi?

kadr z filmu Spider-Man: Homecoming
kadr z filmu Spider-Man: Homecoming
Przeczytaj także Czy "Gwiezdne Wojny" istnieją w MCU? Twórcy filmów Marvela stworzyli ciekawy paradoks

Czy Boyega i Porgi powrócą jeszcze do uniwersum "Star Wars"? Na razie trudno powiedzieć, bo przedstawiciele Lucasfilm milczą na temat fabuły kolejnych seriali i filmów z cyklu "Gwiezdne Wojny". Fani nowej trylogii muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Taika Waititi reżyserem nowych „Gwiezdnych wojen”, a Robert Rodriguez dołącza do ekipy „The Mandalorian”
Taika Waititi reżyserem nowych „Gwiezdnych wojen”, a Robert Rodriguez dołącza do ekipy „The Mandalorian”
Przeczytaj także Taika Waititi reżyserem nowych „Gwiezdnych wojen”, a Robert Rodriguez dołącza do ekipy „The Mandalorian”

Zobacz też: Złóż sobie Sokoła Millenium z 7,5 tys klocków LEGO

Tagi: Film LEGO Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi