Gwiazdor filmów Patryka Vegi przeprowadzał oszustwa finansowe? Tomasz O. usłyszał zarzuty

24.09.2021 11:28
Gwiazdor filmów Patryka Vegi przeprowadzał oszustwa finansowe? Tomasz O. usłyszał zarzuty Fot. VIPHOTO/East News

Prokuratura Regionalna w Warszawie rozpracowuje grupę oszustw finansowych, którzy podobno dopuścili się wyłudzeń na około 15 milionów złotych. Ze śledztwa Radia ZET wynika, że w aferę jest zamieszany także znany aktor Tomasz O.

Tomasz O. usłyszał zarzut wyłudzania finansowego

Jak czytamy w raporcie Radio ZET, aktor znany z serialu "M jak miłość" i filmów Patryka Vegi został już przesłuchany, a prokuratura przedstawiła mu zarzut posługiwania się fałszywą fakturą. 

Polecamy

Z relacji wynika, że gwiazdor nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a potem złożył wyjaśnienia. Za dopuszczenie się oszustwa finansowego Tomaszowi O. grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Jak powiedział reporterowi Radia ZET rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, Marcin Saduś.

Potwierdzam, że czynności z udziałem wskazanej przez Pana osoby wykonano w dniu 8 września bieżącego roku w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie

Warto zaznaczyć, ze całość jest kolejną częścią sprawy pewnej znanej agencji eventowej, która zajmowała się wyłudzaniem pieniędzy dzięki fałszywym fakturom. Według reportera Radia ZET Mariusza Gierszewskiego, jeden z takich dokumentów miał dostać właśnie Tomasz O.

Wyjaśnienia Tomasza O. nie są zgodne z zeznaniami księgowej firmy. Ta potwierdziła już ustalenia prokuratury, a sama rozliczała również dokumenty gitarzysty Lady Pank, Jana B. Muzyk przed kilkoma tygodniami również usłyszał zarzuty w sprawie wyłudzeń za pomocą fałszywych faktur.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.