Gwiazdor serialu „Hoży doktorzy” odkrył, że... został twarzą kuracji na problemy ze wzwodem

Sergiusz Kurczuk
15.09.2017 11:44
Gwiazdor serialu „Hoży doktorzy” odkrył, że... został twarzą kuracji na problemy ze wzwodem Fot. kadr z serialu

Zach Braff, który wcielał w J. D. w serialu „Hoży doktorzy”, był częścią reklamy kuracji na potencję. Wszystko byłoby w porządku, gdyby aktor wyraził zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku. 

Osoby, które stają się rozpoznawalne, muszą się liczyć z tym, że ich twarz przestaje należeć tylko do nich. O ile wizerunek jest wykorzystywany za zgodą posiadacza facjaty (oczywiście za odpowiednią opłatą), nie stanowi to kłopotu. Jednak czasem może się zdarzyć, że obsesyjnie zakochany fan, postanowi sobie na przykład wytatuować ukochanego idola na klacie. To jednak pół biedy. Gorzej, kiedy jakaś firma postanawia użyć wizerunku rozpoznawalnej osoby, do promowania własnego biznesu bez jej zgody. Tak było w przypadku gwiazdora serialu „Hoży doktorzy”, Zacha Braffa. 

Okazało się, że aktor odnalazł rosyjską reklamę, w której jako specjalista „przywracał męską siłę. Nie trudno się domyślić, że chodziło o kurację, która pozwoli pozbyć się problemów z potencją. Braff zamieścił zdjęcie baneru na swoim Twitterze.

To nie pierwsze bezprawne wykorzystanie wizerunku aktora. Jakiś czas temu Braff znalazł inne ogłoszenie, tym razem pochodzące z Ukrainy. Został w nim mistrzem informatyki. W przypadku kuracji na problemy ze wzwodem zdjęcie z „Hożych doktorów” miało sens, ale czemu ktoś postanowił wybrać twarz aktora do reklamy z branży IT? To zostanie tajemnicą. 

Najwidoczniej serial w Rosji cieszy się dużą popularnością, bo w podobnych reklamach pojawił się inny aktor „Hożych doktorów” - wcielający się w woźnego Neil Flynn

Donald Faison, który grał Christophera Turka, też został twarzą pewnej przychodni, zupełnie o tym nie wiedząc. Tym razem reklama nie pochodzi jednak z Europy Wschodniej. 

W naszym kraju na szczęście szanuje się wizerunek znanych osób. No, może w przypadku Natalii Siwiec i reklamy wybielacza odbytu było akurat inaczej, ale mamy wrażenie, że dopiero po tej sławetnej grafice modelka została celebrytką...

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.