27.12.2018 14:34

Gwiazdy "Black Panther" w pierwszym zwiastunie nowego horroru twórcy "Uciekaj!"

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun horroru "Us" w reżyserii Jordana Peele'a - twórcy filmu "Uciekaj!". W kogo wcielili się Lupita Nyong’o i Winston Duke?

kadr z filmu Us
foto: kadr z filmu Us

Jordan Peele to nowa ikona kina grozy. Chociaż do tej pory słynął raczej ze swojego komediowego zacięcia, filmem "Uciekaj!" z 2017 roku, udowodnił, że nie tylko umie bawić, ale również przerażać. Scenariusz filmu doceniono Oscarem 2018. Filmowiec postanowił pokazać światu, że sukces jego pierwszego horroru nie był przypadkiem i już za kilka miesięcy zobaczymy nową produkcję, która zmrozi krew w żyłach. Mowa o filmie "Us", którego pierwszy zwiastun trafił do sieci pod koniec grudnia 2018 roku. 

"Us" - zwiastun nowego horroru twórcy "Uciekaj!"

O nadchodzącym horrorze było głośno już od jakiegoś czasu i to nie tylko z powodu Jordana Peele'a. W "Us" zobaczymy utalentowane gwiazdy - nagrodzoną Oscarem za rolę drugoplanową w filmie "Zniewolony. 12 Years a Slave" Lupitę Nyong’oWinstona Duke'a. Aktorzy mają na swoim koncie współpracę. Oboje wystąpili w hicie Marvel Studios pod tytułem "Black Panther". Jak prezentują się w horrorze?

Jak widać, film "Us" powinien zadowolić wszystkich fanów kina grozy. Zwiastun zaczyna się niewinnie - od rodzinnej wyprawy na plażę. Sielanka szybko jednak przeradza się w prawdziwy koszmar, którego sprawcami są... sami główni bohaterowie. Wkrótce zostają bowiem nawiedzenie przez zdeprawowane wersje siebie samych. Oznacza to, że główna obsada wystąpi w podwójnych rolach. 

"Us" - kiedy premiera?

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Jordan Peele. W "Us" oprócz Nyong’o i Duke'a zobaczymy również znaną z serialu "Titans" Annę Diop, a także gwiazdę "Opowieści podręcznej" czyli Elisabeth Moss. Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Kim są ich przerażające sobowtóry? Czy rzeczywiście naszymi największymi wrogami jesteśmy my sami? Przekonamy się o tym 15 marca 2019 roku, kiedy "Us" trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Black Panther Horror Uciekaj Jordan Peele