18.11.2019 11:41

Gwiazdy DC i Marvela żądają wypuszczenia "Ligi Sprawiedliwości" w wersji Zacka Snydera

W połowie listopada 2019 roku nastąpiła 2. rocznica premiery "Ligi Sprawiedliwości", czyli filmu o grupie superbohaterów DC. Z tej okazji aktorzy postanowili pokazać wsparcie dla Zacka Snydera, który był reżyserem produkcji.

Gwiazdy DC i Marvela żądają wypuszczenia "Ligi Sprawiedliwości" w wersji Zacka Snydera
foto: materiały prasowe/Warner Bros.

Gal Gadot, Ben Affleck, Jason Momoa, Simu Liu i Dave Bautista znaleźli się wśród osób, które chcą zobaczyć "Ligę Sprawiedliwości" w wersji Zacka Snydera. Wiele osób może się zastanawiać: "Ale jak to, przecież on był reżyserem tego filmu". Schedę po Snyderze na kilka miesięcy przed premierą przejął Joss Whedon, kiedy to twórca filmowych "Watchmen" postanowił odejść z projektu ze względu na sytuację rodzinną (jego córka popełniła samobójstwo).

Liga Sprawiedliwości w wersji Zacka Snydera 

Po premierze filmu okazało się, że to co widzieliśmy w kinach nie było wcale pierwotną wersją "Ligi Sprawiedliwości". Po sieci zaczęły krążyć informacje o domniemanej "wersji Zacka Snydera". Informację o takiej wersji potwierdził potem Jason Momoa, a także sam zainteresowany, czyli Snyder. W połowie listopada 2019 roku wsparcie na temat tego tajemniczego projektu wykazali również ludzie niezwiązani z DC - Dave Bautista i Simu Lin, który wcieli się w Shang-Chi. 

Batman i Robin
Batman i Robin
Przeczytaj także Batman - po latach powrócił jeden z najbardziej absurdalnych kostiumów Mrocznego Rycerza

Warto zaznaczyć, że efekt pracy Jossa Whedona był słabo odebrany. Film był chłodno przyjęty przez fanów i krytyków. A to spowodowało, że DC Films postanowiło zwolnić prawie wszystkie osoby odpowiedzialne za produkcję.

Tak jak wspomnieliśmy, również gwiazdy "Ligi Sprawiedliwości" postanowiły pokazać wsparcie dla wersji Zacka Snydera. Zarówno Ben Affleck, jak i Gal Gadot udostępnili na Twitterze posty z hashtagiem "#ReleaseTheSnyderCut":

Kto wie, może Zack Snyder w końcu będzie miał okazję dokończyć swoje dzieło i niedługo będziemy mogli zobaczyć "Ligę Sprawiedliwości" w wersji reżyserskiej. Film zadebiutował w kinach 15 listopada 2017 roku. 

Tagi: News Zack Snyder Liga Sprawiedliwości