Gwiazdy Hollywood w nowym polskim filmie. Wśród nich m.in. John Malkovich

06.12.2019 13:26
Gwiazdy Hollywood w nowym polskim filmie. Wśród nich m.in. John Malkovich Fot. materiały prasowe/Galapagos

W najnowszej produkcji Lecha Majewskiego o tytule "Dolina Bogów" występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, Keir Dullea, czy John Rhys-Davies.

Lech Majewski, twórca tak uznanych na świecie dzieł kinematografii jak: "Młyn i Krzyż", "Angelus", "Ogród rozkoszy ziemskich", czy "Wojaczek", znów zabiera widzów w podróż po artystyczne doznania, stara się sprowokować swoją wizją świata, a także oszałamia efektami audiowizualnymi.

Lech Majewski tworzy film z hollywoodzkimi gwiazdami

Na temat reżysera wypowiedział się m.in. John Malkovic, który na planie "Doliny Bogów" pochwalił polskiego twórcę:

Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią.

Keir Dullea, główny bohater legendarnej "2001 Odysei kosmicznej" dodał natomiast:

Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka.

Przeczytaj także

Najnowsza opowieść Lecha Majewskiego, jak wiele jego wcześniejszych projektów, ma wykraczać poza tradycyjny obraz filmowy. Historia jest oparta na legendzie plemienia Navajo o bogach ukrytych w górach.  Zdjęcia zostały zrealizowane przez Pawła Tyborę w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Muzykę skomponował natomiast laureata Oscara - Jana A.P. Kaczmarka.

W tytułowej Dolinie Bogów poznajemy życie i problemy Indian. Tu przybywa pisarz John Ecas (Josh Hartnett), by uporać się z traumą po rozstaniu. Wes Tauros (John Malkovich), najbogatszy człowiek świata, także zainteresowany jest Doliną Bogów, gdzie zamierza wydobywać rudę uranu. Monumentalne, surowe góry Valley of the Gods, kontrastują z pałacowym przepychem wnętrz rezydencji Taurosa. Duchowość świata Indian przeciwstawiona jest konsumpcjonizmowi ludzi wielkiego miasta. W pełną symboliki fabułę wkracza kolejna bohaterka – podobnie jak inni, poraniona przez życie Karen (Berenice Marlohe).

Zdjęcia do filmu, powstawały nie tylko w Valley of the Gods, w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale i we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. "Dolina Bogów" trafi do kin już 27 marca 2020 roku. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.