25.09.2020 09:10

Gwiazdy Marvela skomentowały przesunięcie premier "Black Widow" i "Eternals"

"Black Widow" i "Eternals" znowu opóźnione. Z tego powodu gwiazdorzy obu nadchodzących filmów Marvela postanowili skomentować decyzję Disneya. Zgadzają się z nią?

Black Widow
foto: CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Rok 2020 i tak miał być lichym okresem dla fanów Marvela. Według oryginalnej rozpiski Czwartej Fazy planowano zaprezentować światu "jedynie" dwa  filmy - "Black Widow" i "Eternals". Na mocy ostatniej decyzji Marvel Studios premiery obu tytułów przesunięto niemal o rok. Jak odnieśli się do tego aktorzy, którzy występują w obu tytułach?

"Black Widow" i "Eternals" - gwiazdorzy komentują opóźnienie premier filmów Marvela

Według pierwotnego harmonogramu "Black Widow" miała pojawić się 1 maja, a "Eternals" 7 listopada 2020 roku. Przyszła jednak pandemia koronawirusa i pokrzyżowała plany dystrybucyjne wielu wytwórni. Szefowie Marvel Studios postanowili przełożyć oba wyczekiwane tytuły na rok 2021.

"Black Widow" i "Eternals" znów przesunięte! Marvel nie chce pokazać swoich filmów
"Black Widow" i "Eternals" znów przesunięte! Marvel nie chce pokazać swoich filmów
Przeczytaj także "Black Widow" i "Eternals" znów przesunięte! Marvel nie chce pokazać swoich filmów

Trudno się dziwić. W końcu pandemia COVID-19 trwa w najlepsze, a kina, mimo że otwarte, świecą pustkami. Twórcy nie chcą stracić potencjalnych zysków ze swoich najnowszych dzieł, więc wstrzymali się z premierami do czasu, w którym sytuacja zostanie opanowana, a w kinach znowu pojawią się tłumy.

The Batman
The Batman
Przeczytaj także "The Batman", "Szybcy i wściekli 9" i nowi "Pogromcy duchów" - lista wszystkich filmów, które trafią do kin w 2021 roku

Decyzję Marvela postanowił skomentować na swoim Instagramie David Harbour, który wciela się w Red Guardiana - radziecki odpowiednik Kapitana Ameryki.

"

Sorry. Musicie poczekać do maja 2021, zanim wsadzicie słomkę w mój hełm, posiorbiecie sobie dietetyczną colę i zdziwicie się (Czaicie? Czaicie? - [nieprzetłumaczalna gra słów. "Marvel" w języku angielskim oznacza dosłownie "cudo" lub "zdumienie" - przyp. red.]) jak RG wcisnął swoje nadmiernie duże ciałko w ten super kostium. "

Znany ze swojego poczucia humoru Harbour postanowił odnieść się do zaistniałej sytuacji z przymrużeniem oka, chociaż z kontekstu wypowiedzi czuć, że jest tak samo zniecierpliwiony oczekiwaniem na premierę solowego filmu o Natashy Romanoff, jak zwyczajni fani MCU.

David Harbour był za gruby, żeby zagrać Bloba w „X-Men Geneza: Wolverine”
David Harbour był za gruby, żeby zagrać Bloba w „X-Men Geneza: Wolverine”
Przeczytaj także David Harbour był za gruby, żeby zagrać Bloba w „X-Men Geneza: Wolverine”

Sprawę skomentował również Kumail Nanjiani, który wystąpi w "Eternals" jako Kingo - jeden z członków tytułowej grupy. Na Twittrze  pojawił się wpis, w którym aktor wyraża swój stosunek wobec opóźnienia premiery filmu.

"

"Eternals" przesunięci na 5 listopada 2021. Marvel podjął słuszną i odpowiedzialną decyzję. Panuje pandemia. Nic nie jest ważniejsze niż zdrowie i życie. Nie mogę prosić ludzi, by poszli do kina, dopóki sam nie poczuję się na tyle bezpiecznie, by się do niego wybrać. Dbajcie o siebie. Obiecuję, że jest na co czekać! "

Chociaż Nanjiani słynie głównie z ról komediowych i lubi sobie pożartować, podszedł do tematu niezwykle poważnie. Całkowicie zgodził się z decyzją Marvela o przesunięciu premiery "Eternals".

Kumail Nanjiani
Kumail Nanjiani
Przeczytaj także Pornhub wykorzystał półnagi wizerunek gwiazdora "Eternals". Aktor dostał za to darmową subskrybcję na 10 lat

"Black Widow" i "Eternals" - kiedy premiera?

Opóźnienie obu tytułów wpłynie znacząco na pozostałe produkcje czekające w kolejce. To z kolei wydłuży panowanie Czwartej Fazy. Fani Marvela mogą się jedynie pocieszyć filmem "New Mutants", serialem "Helstrom" (które jednak nie rozgrywają się w MCU) oraz wyczekiwać grudniowej premiery serialu "WandaVision".

"WandaVision" doczekało się zwiastuna. Serial będzie definitywnie pokręcony
"WandaVision" doczekało się zwiastuna. Serial będzie definitywnie pokręcony
Przeczytaj także "WandaVision" doczekało się zwiastuna. Serial będzie definitywnie pokręcony

Film "Black Widow" zadebiutuje w kinach 7 maja 2021 roku. "Eternals" zobaczymy natomiast 5 listopada 2021 roku. Przynajmniej mamy taką nadzieję...

Helstrom
Helstrom
Przeczytaj także "Helstrom" - zobacz zwiastun najbardziej krwawego serialu Marvela

Na który film Marvela czekasz najbardziej?

Zobacz też: Marvel filmy: W jakiej kolejności oglądać produkcje Marvela?