04.04.2019 10:38

Gwiazdy "Stranger Things" i "Faworyty" dołączyły do obsady solowego filmu o Black Widow

Już za kilkanaście miesięcy zobaczymy solowe przygody Black Widow. Do solowej produkcji o bohaterce dołączyli David Harbour i Rachel Weisz.

Black Widow (Scarlett Johansson)
foto: materiały promocyjne

Premiera "Avengers: Endgame" ma być końcem pewnej ery w filmach Marvela. Na razie wiadomo, że w najbliższych planach jest "Spider-Man: Far From Home", "The Eternals" oraz solowa produkcja o "Black Widow". Pierwszy z tytułów trafi do kin już 5 lipca 2019 roku. Na razie nie zdradzono, która z kolejnych produkcji zadebiutuje w kinach jako następna. Całkiem możliwe, że będzie to odrębna opowieść o jednej z tajnych misji Natashy Romanoff. Wskazuje na to fakt kompletowania obsady filmu ze Scarlett Johansson w roli tytułowej. Według najnowszych informacji do produkcji dołączyli David Harbour i Rachel Weisz.

Marvel Studios
Marvel Studios
Przeczytaj także Kevin Feige zapowiedział, ilu filmów Marvela rocznie mogą spodziewać się fani

"Black Widow" - David Harbour i Rachel Weisz w filmie o członkini Avengers

Jak donosi portal The Hollywood Reporter, gwiazdor serialu "Stranger Things" i nadchodzącego "Hellboya" wystąpi w nowym filmie Marvel Studios. Na razie nie potwierdzono, w kogo Harbour miałby się wcielić. Po treningu do adaptacji komiksu Mike'a Mignoli aktor jest odpowiednio przygotowany do wcielenia się w postać, która pojawia się w scenach walki.

Natomiast portal Variety podał, że Harbour to nie jedyny popularny artysta, który dostał angaż do "Black Widow". U jego boku ma się pojawić również Rachel Weisz ostatnio kojarzona głównie dzięki jednej z głównych ról w oscarowej "Faworycie", ale znana również z serii "Mumia" czy filmu "Constantine".

Harbour i Weisz prawdopodobnie zagrają u boku Johansson i Florence Pugh ("Lady M. Lady M.", "Uciszyć zło"), która pokonała w walce o rolę Emmę Watson. Na razie obie gwiazdy prowadzą rozmowy z przedstawicielami Marvel Studios.

David Harbour był za gruby, żeby zagrać Bloba w „X-Men Geneza: Wolverine”
David Harbour był za gruby, żeby zagrać Bloba w „X-Men Geneza: Wolverine”
Przeczytaj także David Harbour był za gruby, żeby zagrać Bloba w „X-Men Geneza: Wolverine”

"Black Widow" - kiedy premiera?

Na razie fabuła filmu o tajnej agentce jest owiana tajemnicą. Plotkuje się, że głównym przeciwnikiem ma być filmowa wersja Taskmastera. W złoczyńcę ma się wcielić czarnoskóry aktor. Obecnie trwają poszukiwania odpowiedniego artysty do tej roli. Film wyreżyseruje Cate Shortland. Za scenariusz odpowiada natomiast Jac Schaeffer, która zajmie się również produkcją filmu. Twórcy nie zdradzili jeszcze, kiedy "Black Widow" trafi do kin. Prawdopodobnie będzie miało to miejsce w 2020 roku.

>>Zobacz też: Angelina Jolie dołączyła do obsady nadchodzącego filmu Marvela. W kogo się wcieli?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Stranger Things Hellboy Marvel David Harbour Czarna Wdowa Rachel Weisz