Gwiazdy muzyki i filmu, które odeszły w 2016 roku
Jakub Gańko
30.12.2016 10:47
Gwiazdy muzyki i filmu, które odeszły w 2016 roku Fot. materiały prasowe

Rok 2016 obfitował w wiele smutnych momentów, gdy opuszczali nas powszechnie znani i lubiani aktorzy i muzycy. Przypomnijmy sobie artystów, którzy odeszli w ciągu minionych 12 miesięcy.

Od stycznia do grudnia 2016 roku pożegnaliśmy znacznie więcej artystów, niż jesteśmy przyzwyczajeni żegnać co roku. Mówi się, że jeszcze nigdy w tak krótkim czasie nie odeszło tyle gwiazd estrady i wielkiego ekranu, które kojarzyliśmy prawie wszyscy z niezapomnianych przebojów i fantastycznych kreacji filmowych. Nic dziwnego, że w mediach społecznościowych powszechnie mówiło się, że mamy do czynienia z klątwą 2016 roku, która została nawet zilustrowana w formie zmyślonego horroru.

Mamy wszyscy nadzieję, że rok 2017 okaże się znacznie łaskawszy pod tym względem i nie zbierze równie ponurych żniw. Tymczasem teraz jest doskonała okazja do powspominania artystów, których przyszło nam opłakiwać w ciągu minionych 12 miesięcy. Pożegnaliśmy m.in. Davida Bowiego, Leonarda Cohena czy George'a Michaela, który niespodziewanie zmarł pierwszego dnia Świąt. Posłuchajmy naszych ulubionych piosenek autorstwa tych twórców i przypomnijmy sobie pozostałych, którzy odeszli.

Niestety, wraz z muzykami odeszło wielu aktorów i reżyserów, takich jak Alan Rickman, Marian Kociniak, Michael Cimino, Peter VaughanBohdan Smoleń oraz Andrzej Wajda i Andrzej Żuławski. Jeszcze w ostatnich dniach roku przyszło nam pożegnać też znaną przede wszystkim z „Gwiezdnych wojen” Carrie Fisher oraz jej matkę, Debbie Reynolds.

Poświęćmy chwilę ciszy również zmarłym filmowcom:

Niech spoczywają w pokoju.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.