05.12.2019 12:34

"Gwiezdne Wojny" - Daisy Ridley otwarcie o śmierci Carrie Fisher: "To było bardzo trudne"

Zbliża się premiera IX epizodu "Star Wars" oraz trzecia rocznica śmierci Carrie Fisher. Daisy Ridley skomentowała odejście odtwórczyni Lei Organy.

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Film "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" będzie pośmiertnym i zarazem ostatnim występem aktorskim Carrie Fisher. Aktorka, która od ponad 40 lat wcielała się w księżniczkę Leię, powróci w IX epizodzie, dzięki niewykorzystanym materiałom z dwóch poprzednich części najnowszej trylogii. Niebawem wypada 3. rocznica śmierci Fisher. Z tego powodu Daisy Ridley zdradziła, co czuła po stracie koleżanki z planu.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Daisy Ridley o śmierci Carrie Fisher

Aktorka, wcielająca się w Rey rozmawiała z serwisem GQ. Opowiedziała o tym, jak przeżyła śmierć Fisher.

"

To zdecydowanie było bardzo trudne. Granie w tym filmie było bardzo emocjonalne, ponieważ dziwnie jest ją sobie wyobrażać. Trudno wyobrazić, jak miała wyglądać scena. To bardzo smutne i będzie jeszcze smutnej. Ale z drugiej strony to niesamowite, że mieliśmy tyle materiału, który został wykorzystany w tak niezwykły sposób. "

Nowe technologie i montaż sprawią, że podczas premiery zwieńczenia sagi Skywalkerów, ponownie zobaczymy Fisher w roli generał Lei. Obie bohaterki łączyła pewna więź, więc Ridley była jedną z aktorek, która musiała uczestniczyć w większości scen z przywróconą do życia Fisher. Wykorzystanie wizerunku zmarłej aktorki odbyło się za zgodą jej rodziny, której członkowie, podobnie zresztą jak Ridley uważają, że "Skywalker. Odrodzenie" będzie okazją na smutne, ale piękne pożegnanie jednej z ikonicznych postaci popkultury i zasłużonej aktorki.

Carrie Fisher (księżniczka Leia)
Carrie Fisher (księżniczka Leia)
Przeczytaj także Postarzona Leia na nowym zdjęciu z "Gwiezdnych Wojen IX". Zobacz, jak będzie wyglądać bohaterka

Carrie Fisher zmarła 27 grudnia 2016 roku w wyniku ataku serca. Miała 60 lat.

Mark Hamill
Mark Hamill
Przeczytaj także Mark Hamill zaspoilerował, w jaki sposób Luke Skywalker powróci w IX epizodzie "Gwiezdnych Wojen"

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" ponownie został J.J. Abrams. Oprócz Ridley w rolach głównych wystąpili Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Keri Russell, Matt Smith, Anthony Daniels, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Naomi Ackie, Richard E. Grant oraz pośmiertnie Carrie Fisher. Film trafi do kin 19 grudnia 2019 roku.

Star Wars
Star Wars
Przeczytaj także Najgłupszy błąd w "Gwiezdnych wojnach" doczekał się filmu dokumentalnego

Zobacz też: "Gwiezdne Wojny" - zobacz wzruszające wideo podsumowujące historię kosmicznej sagi

Tagi: News Daisy Ridley Star Wars Leia Organa Carrie Fisher Gwiezdne wojny: Epizod IX