16.01.2020 11:17

"Gwiezdne Wojny IX": Zobacz pełną scenę z uroczym Babu Frikiem! [WIDEO]

W sieci pojawił się fragment filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Chodzi o scenę, w której pojawił się śmieszny kosmita o imieniu Babu Frik.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
foto: kadr z filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Za kilka dni minie miesiąc od premiery finałowego epizodu sagi Skywalkerów. Twórcy filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" postanowili podzielić się pełną sceną, w której pojawił się nowy bohater IX epizodu "Star Wars" - śmieszny spec od droidów imieniem Babu Frik.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Babu Frik w pełnej scenie z filmu

Uroczy kosmita pojawia się jako postać epizodyczna, ale mimo małego czasu ekranowego, zaskarbił sobie miłość fanów "Gwiezdnych Wojen". Babu Frik to Anzellianin, który zamieszkiwał planetę Kijimi, gdzie zajmował się tworzeniem i naprawianiem droidów. Główni bohaterowie musieli znaleźć kogoś, kto obejdzie zabezpieczenia C-3PO, który poznał jedną z tajemnic Sithów, ale nie mógł jej nikomu przekazać. Tym kimś okazał się właśnie mały majsterkowicz, w którego wcieliła się gwiazda "Harry'ego Pottera".

Babu Frik
Babu Frik
Przeczytaj także Czy wiesz, że: Babu Frik ze Star Wars i Jęcząca Marta z Harry'ego Pottera są grani przez tą samą aktorkę

Babu po wstępnej analizie stwierdził, że może wydobycie dane, ale wiąże się to z usunięciem pamięci C-3PO. Droid postanowił poświęcić wszystkie zgromadzone dane, by pozwolić swoim przyjaciołom na odnalezienie miejsca, w którym ukrywa się wskrzeszony Imperator Palpatine.

Rozluźniający atmosferę kosmita pojawia się później w tylko we fragmencie jednej z finałowych scen i jak zwykle wprowadza na twarzach widzów szeroki uśmiech. Chociaż Frikowi do Baby Yody daleko, ma w sobie coś rozbrajającego. Zresztą postać dostała nawet własną figurkę, więc twórcy filmu zdawali sobie sprawę z tego, jakie emocje wzbudzi Babu.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Przeczytaj także "Gwiezdne Wojny IX" - zaprezentowano nowego kosmitę. Czy odpowiada za zmianę C-3PO?

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - obsada

IX epizod "Star Wars" trafił do kin 19 grudnia 2019 roku. W filmie J.J. Abramsa wystąpili ponownie Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Mark Hamill, Anthony Daniels, Billy Dee Williams, Billie Lourd oraz pośmiertnie Carrie Fisher. Do obsady dołączyli Naomi Ackie, Richard E. Grant, Dominic Monaghan i Keri Russell.

Foto: materiały prasowe Disney Plus/ Lucasfilm/ Disney
Foto: materiały prasowe Disney Plus/ Lucasfilm/ Disney
Przeczytaj także Baby Yoda zdetronizowany! Kim jest nowy ulubieniec internautów?

Zobacz też: Wyciekł oryginalny scenariusz IX części "Gwiezdnych wojen". Jest lepszy od wersji finalnej?

Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX