"Gwiezdne Wojny IX" mają naprawić błędy poprzednich filmów z serii "Star Wars"

Sergiusz Kurczuk
05.11.2018 14:13
"Gwiezdne Wojny IX" mają naprawić błędy poprzednich filmów z serii "Star Wars" Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Według najnowszych informacji na temat filmu "Gwiezdne Wojny IX", reżyser J.J. Abrams ma za cel przywrócenia serii "Star Wars" na właściwe tory.

"Gwiezdne Wojny" to jedna z najpopularniejszych marek filmów science fiction w historii kinematografii. Trylogia George'a Lucasa zyskała status kultowej i produkcje sprzed 40 lat nadal są dla wielu twórców niedoścignionym wzorem do naśladowania. Mimo to po latach twórca "Star Wars" ponownie sięgnął po swoje dzieło, by stworzyć prequele historii rodu Skywalkerów. Miało być dobrze, a wyszło jak zwykle, dlatego po przejęciu studia Lucasfilm przez Disneya i ogłoszeniu, że powstanie nowa trylogia, wierni fani wstrzymali oddech. W końcu wytwórnia z uszami Myszki Miki wypuściła na świat nowe filmy toczące się w uniwersum "Star Wars" i niestety nie wszystkim widzom przypadły one do gustu. Czy IX epizod sprawi, że seria wskoczy na dawny tor?

"Gwiezdne Wojny IX" -  J.J. Abrams uratuje "Star Wars"?

Najwięcej zastrzeżeń ze strony fanatyków "Gwiezdnych Wojen" wywołał film Riana Johnsona "Ostatni Jedi". Ostatnia starwarsowa produkcja "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" okazała się pierwszą klapą finansową Lucasfilm. Okazuje się jednak, że na horyzoncie świta nowa nadzieja - 9. część "Gwiezdnych Wojen" ma naprawić błędy, które popełniono przy okazji ostatnich produkcji w świecie "Star Wars".

Jak podaje portal Variety, J.J. Abrams, który powrócił do roli reżysera serii, dostał za zadanie przywrócenia jej na właściwy tor. Oczywiście nie podano szczegółów tego, jak filmowiec ma zamiar to zrobić, ale fani "Gwiezdnych Wojen" powinni się cieszyć z tej informacji. Można jednak podejrzewać, że Abrams powróci do bardziej tradycyjnej formy opowiadania losów Skywalkerów, od czego zdecydowanie odszedł Johnson. Czy jednak coś to zmieni? W końcu reżyser "Ostatnich Jedi" dostał pod swoje skrzydła zupełnie nową trylogię, która pojawi się w kinach po IX epizodzie.

"Gwiezdne Wojny IX" - kiedy premiera?

Czy Abramsowi rzeczywiście uda się udobruchać miłośników oryginalnej trylogii, nie tworząc efektu ubocznego w postaci kopii "Powrotu Jedi". Przekonamy się za ponad rok, bo film trafi do kin 20 grudnia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.