27.04.2019 11:44

"Gwiezdne Wojny IX" - poznaliśmy oficjalny polski tytuł filmu. Jak brzmi?

Disney nareszcie ujawnił oficjalny tytuł IX Epizodu "Gwiezdnych wojen". Oryginał otrzymał podtytuł "The Rise of Skywalker". A jak będzie brzmiał w języku polskim?

Kylo Ren Star Wars IX
foto: kadr z wideo

W kwietniu 2019 roku podczas Star Wars Celebration w Chicago pokazano pierwszy oficjalny zwiastun "Gwiezdnych wojen IX". Dowiedzieliśmy się wówczas, że film nosi tytuł "Star Wars: The Rise of Skywalker", w produkcji powróci Imperator (a przynajmniej coś w rodzaju ducha lub hologramu). Później z plotek dowiedzieliśmy się, że być może w IX Epizodzie powróci również... Han Solo, który miałby rzekomo pojawić się w jednym ze snów Kylo Rena. Jednak podkreślamy, że jest to jedynie plotka.

Gwiezdne wojny IX - poznaliśmy oficjalny polski tytuł

Plotką nie jest jednak polski tytuł produkcji. Na oficjalnej stronie Disneya pojawiła się bowiem nowa nazwa dla Epizodu IX, która brzmi "Skywalker. odrodzenie". Film został zatem oficjalnie zatytułowany "Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie". Cóż, przynajmniej tym razem nie musimy się zastanawiać, czy chodzi o Jedi w liczbie pojedynczej, czy mnogiej (jak było w przypadku "Ostatnich Jedi"). Na dowód zamieszczamy zrzut ekranu z zaktualizowanej wersji zwiastuna "Gwiezdnych wojen IX", która znajduje się na stronie Disneya:

SW
The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także Wyciekł 7-minutowy fragment serialu "The Mandalorian", osadzonym w świecie "Gwiezdnych wojen"

W ostatniej części sagi Skywalkerów powrócą dotychczasowi członkowie obsady: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo i Billie Lourd. Dołączają do nich Naomi Ackie, Richard E. Grant, Keri Russell, Matt Smith i Dominic Monaghan, którzy zagrają obok weteranów sagi Gwiezdnych wojen, takich jak Mark Hamill, Anthony Daniels i Billy Dee Williams, który ponownie stanie się Lando Calrissianem. 

W roli Lei Organy ponownie zobaczymy Carrie Fisher. Stanie się to dzięki wykorzystaniu niepokazywanych wcześniej zdjęć do filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". Na ten temat wypowiedział się reżyser J.J. Abrams, który w oficjalnym oświadczeniu prasowym powiedział:

"

Bardzo pokochaliśmy Carrie Fisher. Nie byliśmy w stanie znaleźć naprawdę satysfakcjonującego zakończenia sagi bez jej obecności. Nigdy nie zamierzaliśmy szukać innej aktorki, ani używać postaci generowanej komputerowo. Dzięki wsparciu i błogosławieństwu jej córki Billie znaleźliśmy sposób, aby uhonorować spuściznę Carrie i jej rolę Lei w części IX, wykorzystując niepokazywany materiał filmowy, który nakręciliśmy razem w części VII. "

Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie - data premiery

W jaki sposób zakończy się konflikt między Rebelią a Najwyższym Porządkiem? Jaką rolę w tym wszystkim będzie miał Imperator Palpatine? O tym przekonamy się już 19 grudnia 2019 roku, kiedy to "Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie" pojawi się na ekranach kin.

Podoba Wam się tytuł "Skywalker Odrodzenie"?

Tagi: News Disney Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX