10.01.2020 10:05

"Gwiezdne Wojny IX": w filmie zginęła kultowa postać. Nikt tego nie zauważył

Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" to pożegnanie z całą kosmiczną sagą oraz wieloma klasycznymi postaciami. Jedną z nich jest Nien Nunb.

Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi

Chociaż od kiedy prawa do "Gwiezdnych Wojen" posiada Disney, uniwersum trochę się zmniejszyło, uniwersum stworzone przez George'a Lucasa jest nadal ogromne. W nowej trylogii pojawiło się kilku bohaterów z klasycznych "Star Wars". Wielu z nich powróciło tylko po to, by pożegnać się z fanami na zawsze. Należy do nich kosmita o imieniu Nien Nunb.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Nien Nunb nie żyje

W ostatnim epizodzie sagi Skywalkerów na dużym ekranie pojawiło się wielu bohaterów, którzy ostatni raz widziani byli grubo ponad 30 lat temu. Oczywiście ich występy były potraktowane jako puszczenie oka do wiernych fanów "Gwiezdnych Wojen" i większość klasycznych postaci pojawia się dosłownie na kilka sekund. Nie oznacza to jednak, że nie przyczynili się do zwycięstwa nad siłami ciemności. Nawet jeśli musieli poświęcić przy tym życie.

Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi
Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi
Przeczytaj także "Star Wars IX" - potwierdzono powrót kolejnej postaci z oryginalnej trylogii

Lando Carlissian, Wedge Antilles i Wicket W. Warrick to nie jedyni bohaterowie oryginalnych "Gwiezdnych Wojen", który powrócił w IX epizodzie. Nie zabrakło też kosmity o charakterystycznym wyglądzie, który był drugim pilotem Lando podczas bitwy o Endor. Mowa o Nien Nunbie, który ponownie połączył siły z rebeliantami, tym razem walcząc z wojskami Imperatora na planecie Exegol.

Niestety Nien Nunb zginął podczas walki w momencie, kiedy Palpatine zaprezentował swoją potężną siłę, ciskając piorunami Mocy w niebo nad ruinami świątyni Sithów. Ten spektakularny atak znacznie osłabił wojska Ruchu Oporu, niszcząc wiele statków rebelii. Bystroocy fani byli w stanie dostrzec, że statek, który pilotował Nunb -  Tantive IV został zestrzelony błyskawicą. Ulubieniec fanów oryginalnej trylogii stracił kontrolę nad pojazdem i zginął w eksplozji wraz ze swoim drugim pilotem Urcosem Furdamem. Tę smutną informację potwierdza powieść "The Rise of Skywalker: Expanded Edition", która jest uzupełnieniem fabuły filmu J.J. Abramsa.

Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie
Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie
Przeczytaj także "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - zobacz wzruszające zdjęcie Carrie Fisher z córką

Niestety twórcy filmu postanowili nie pokazywać momentu śmierci Nunba, więc większość widzów nie zdaje sobie sprawy z losu bohatera. Niewykluczone jednak, że scena jego zgonu zostanie umieszczona w dodatkach domowej edycji filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

Foto: materiały prasowe Lucasfilm/Disney
Foto: materiały prasowe Lucasfilm/Disney
Przeczytaj także Jak J.J. Abrams przekonał jednego z kluczowych aktorów do powrotu w "Skywalker. Odrodzenie"?

Zobacz też: "Gwiezdne wojny IX" - którzy Jedi odezwali się do Rey w finale filmu?

Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX