27.08.2019 11:36

"Gwiezdne Wojny IX": zaprezentowano nowy typ szturmowców

Podczas D23 Expo 2019 studio Lucasfilm zaprezentowało zbroje nowego typu szturmowca, który pojawi się w filmie "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie".

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Wielkimi krokami nadchodzi IX epizod "Gwiezdnych Wojen". Wygląda na to, że w filmie "Skywalker. Odrodzenie" zobaczymy nie tylko dobrze znanych bohaterów, ale również zupełnie nowe postacie. Wśród nich pojawią się co najmniej dwa rodzaje szturmowców - żołnierzy Najwyższego Porządku. Jak będzie się prezentował jeden z nich?

"Star Wars IX" - kim sa Jet Troopers?

W przedostatni weekend sierpnia 2019 roku odbyła się impreza D23 Expo, podczas której zaprezentowano szczegóły nadchodzących produkcji Disneya. Nie zabrakło panelu poświęconego "Gwiezdnym Wojnom". Zdradzono na nim szczegóły kolejnych seriali w świecie "Star Wars", w tym "The Mandaloriana", który trafi na platformę Disney+, ale nie zapomniano o zbliżającej się premierze ostatniej części trzeciej trylogii "Gwiezdnych Wojen". Jednym z elementów panelu "Star Wars" była wystawa uniformów szturmowców.

Wśród dobrze znanych rodzajów szturmowców, takich jak klasyczni żołnierze, zwiadowcy, żołnierze śnieżni czy pustynni, pojawiły się dwie zupełnie nowe zbroje. Czerwona należąca do oddziału zwanego Sith Troopers, która po raz pierwszy zaprezentowano podczas San Diego Comic Con 2019. Nowy szturmowiec o wiele bardziej przypomina śnieżny rodzaj żołnierzy Imperium. Charakteryzuje się jednak wyjątkową cechą - potrafi latać.

Jak sama nazwa wskazuje, Jet Trooper jest wyposażony w plecak odrzutowy, pozwalający mu pokonywać dalsze dystanse za jego pomocą. Przypomina więc trochę mandaloriańskiego łowcę nagród Bobę Fetta, który dysponował podobnym ekwipunkiem. Twórcy projektu nowego szturmowca nawiązali do grafik koncepcyjnych Ralpha McQuarrie'a, który był odpowiedzialny za wygląd postaci z oryginalnej trylogii.

Zobacz też: Tak mogłyby wyglądać „Gwiezdne Wojny” - niesamowity zwiastun powołujący do życia ilustracje Ralpha McQuarriego

Madlyn Burkert z Lucasfilm opowiedziała o nowym rodzaju szturmowca.

"

Plecak odrzutowy jest komplementarną częścią zbroi, co jest unikatowe. Waga plecaka wymaga całkiem ciężkiego osprzętu. Trzeba jeszcze dodać masę tylnej części. [...] Projekt hełmu posiada elementy pochodzące z ewolucji Death Trooperów, zaprojektowanych przez twórcę pancerzy Glyna Dillona, pracującego z kostiumografem Michaelem Kaplanem. Bystroocy fani mogą dostrzec szkiców nawiązanie do szkiców koncepcyjnych McQuarriego w insygniach na części osłaniającej klatkę piersiową. Rzeczywiście symbole Jet Trooperów  są podobne do emblematu, po raz pierwszy widzianego w pracach McQuarriego, prezentujących zbroję Snow Trooperów z "Imperium kontratakuje". "

To nie wszystko. Warto zauważyć, że przód hełmu Jet Troopera został zaprojektowany tak, by ułatwić latanie kadetom znajdującym się wewnątrz zbroi.

Star Wars IX
Star Wars IX
Przeczytaj także "Gwiezdne wojny IX": Disney zaprezentował nowy zwiastun "Skywalker. Odrodzenie"

"Star Wars IX" - kiedy premiera?

Nowego szturmowca w akcji zobaczymy już za kilka miesięcy. Film "Gwiezdne Wijny: Skywalker. Odrodzenie" trafi do polskich kin 19 grudnia 2019 roku. Za reżyserię ponownie odpowiada J.J. Abrams. W rolach głównych wystąpili Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Mark Hamill, Carrie Fisher, Billy Dee Williams, Lupita Nyong'o oraz Domhnall Gleeson.

Zobacz też: Bycie łowcą nagród jest skomplikowane w zwiastunie serialu "The Mandalorian". Zobaczcie wideo

Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX