"Gwiezdne Wojny IX" - zdradzono nazwę księżyca, na którym znajduje się wrak Gwiazdy Śmierci

24.10.2019 09:00
"Gwiezdne Wojny IX" - zdradzono nazwę księżyca, na którym znajduje się wrak Gwiazdy Śmierci Fot. kadr z filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

W IX epizodzie "Gwiezdnych Wojen" będzie sporo odwołań do oryginalnej trylogii. Między innymi ponownie zobaczymy Gwiazdę Śmierci. Teorie fanów dotyczące lokalizacji wraku superbroni okazały się błędne.

To, że nowa trylogia jest w pewnym sensie hołdem dla trzech filmów stworzonych przez Geroge'a Lucasa jest oczywiste. W dotychczasowych epizodach, opowiadających o dalszych losach oryginalnych bohaterów sagi pojawia się wiele bezpośrednich odwołań do klasycznej trylogii. Nie inaczej będzie w przypadku filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". W produkcji zobaczymy ponownie Gwiazdę Śmierci. Gdzie znajduje się jej wrak?

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - gdzie znajduje się wrak Gwiazdy Śmierci?

O tym, że fani "Star Wars" ponownie zetkną się z drugą wersją potężnej broni Imperium, było wiadomo już od dawna. Miłośnicy kosmicznej serii zachodzili w głowę, gdzie wybiorą się bohaterowie "Skywalker. Odrodzenie". Większość obstawiała, że w końcu zobaczymy planetę Endor lub przynajmniej powrócimy na jej na leśny księżyc o tej samej nazwie, co z kolei oznaczało prawdopodobny powrót Ewoków. Rasa kosmitów wyglądających jak pluszowe misie do tej pory wśród niektórych fanów wywołuje alergię. Grupa nielubiąca Ewoków może jednak odetchnąć z ulgą. Wrak Gwiazdy Śmierci znajduje się w zupełnie innym miejscu.

Na oficjalnej stronie "Gwiezdnych Wojen" pojawiła się informacja na temat nowego ciała niebieskiego. Chodzi o oceaniczny księżyc znany jako Kef Bir. To właśnie tam znajdują się szczątki Gwiazdy Śmierci, na których Rey i Kylo Ren stoczą spektakularny pojedynek zapowiadany w zwiastunach filmu. Niestety nazwa i charakter geograficzny księżyca, to jedyna informacja zdradzona przez Disneya i Lucasfilm.

Przeczytaj także

To nie jedyne nowe ciało niebieskie zaprezentowane na oficjalnej stronie "Star Wars". W filmie zobaczymy również lodową planetę Kijimi. To tajemnicze miejsce służy za kryjówkę jednej z nowych bohaterek - Zorri Bliss. Tam zamieszkuje również specjalista od droidów Babu Frik. Całkiem prawdopodobne, że Kijimi w jakiś sposób będzie powiązana z Najwyższym Porządkiem i samym Imperatorem Palpatinem.

Przeczytaj także

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu ponownie został J.J. Abrams. W pozostałych rolach wystąpili Daisy RidleyAdam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Keri Russell, Matt Smith, Anthony Daniels, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Naomi Ackie, Richard E. Grant oraz pośmiertnie Carrie Fisher. Film trafi do kin 20 grudnia 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Dzień „Gwiezdnych wojen”: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.