"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - zobacz wzruszające zdjęcie Carrie Fisher z córką

08.01.2020 13:03
"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - zobacz wzruszające zdjęcie Carrie Fisher z córką Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie

Film "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" to ostatnia produkcja, w której zagrała Carrie Fisher. W sieci pojawiło się zdjęcie aktorki wraz z córką Billie Lourd.

IX epizod "Gwiezdnych Wojen" to nie tylko zakończenie trzech filmowych trylogii, ale również pożegnanie fanów z uwielbianymi bohaterami, którzy na stałe weszły do panteonu popkultury. W przypadku Lei Organy pożegnanie dotyczy również aktorki, która od ponad 40 lat wcielała się w tę postać. Carrie Fisher zmarła bowiem pod koniec 2016 roku i w dwóch ostatnich częściach grała pośmiertnie. W sieci pojawiła się wzruszająca fotografia gwiazdy wraz z córką Billie Lourd, która również wystąpiła w nowej trylogii "Star Wars".

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Carrie Fisher i Billie Lourd na wspólnym zdjęciu

Na oficjalnym Instagramie Entertainment Weekly zamieszczono zdjęcie z planu IX epizodu "Gwiezdnych Wojen".

To zdjęcie uderzyło nas prosto w serca. Billie Lourd stoi obok swojej mamy Carrie Fisher na jednej klatce z filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie".

Chociaż Fisher odeszła w grudniu 2016 roku, twórcy VIII epizodu wykorzystali materiały nagrane przed śmiercią aktorki. W IX epizodzie użyto natomiast fragmentów z obu filmów, które nie trafiły do finalnej wersji. Odpowiednio je podrasowano za pomocą efektów specjalnych i fani "Star Wars" mogli cieszyć się Leią. To jednak nie koniec magii speców od efektów CGI.

Przeczytaj także

Lourd od 2014 roku wciela się w Porucznik Connix. To jednak niebyła jej jedyna rola w IX epizodzie "Gwiezdnych Wojen". W scenie, w której dowiadujemy się, że Luke Skywalker szkolił swoją siostrą na rycerkę Jedi, młoda aktorka użyczyła swojego ciała zmarłej matce. W procesie postprodukcji nałożono odmłodzoną twarz Fisher na ciało Lourd. Luke'a grał natomiast odmłodzony komputerowo Mark Hamill. Pomysłodawcą obsadzenia Lourd w roli młodej Lei był reżyser filmu - J.J. Abrams. Aktorka zgodziła się na propozycję, jednak nie obyło się to bez trudności, o czym napisała w Time Magazine.

Wiedziałam, że będzie to jedna z najboleśniejszych i najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek robiłam, ale zgodziłam się dla niej - mojej mamy. Dla Lei. Dla każdego, dla kogo Leia dużo znaczyła. Dla wszystkich, którym Leia dawała siłę.

Leia Organa to jedna z kluczowych bohaterek nowej trylogii. Jako generał dowodzi całym Ruchem Oporu. Postać finalnie odchodzi po próbie dotarcia do swojego straconego syna Kylo Rena, ale dzięki jej poświęceniu rebelianci pokonują Imperatora i jego armię.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", reż. J.J. Abrams [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.