28.11.2019 09:01

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - nowe fragmenty filmu w spotach telewizyjnych końca sagi

W sieci pojawiły się nowe spoty telewizyjne filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie". Pojawia się w nich kilka odniesień do oryginalnej trylogii.

Star Wars 9
foto: materiały promocyjne

Za trzy tygodnie fani "Gwiezdnych Wojen" w końcu poznają losy oryginalnych i nowych bohaterów kosmicznej sagi. Zanim jednak to nastąpi, Lucasfilm promuje "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" za pomocą nowych spotów telewizyjnych z okazji Święta Dziękczynienia. Pojawia się w nich wiele nowych materiałów.

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - nowe zapowiedzi filmu

Twórcy IX epizodu "Star Wars" wiedzieli, że do kin przyjdą miliony widzów na całym świecie, więc nie musieli zbytnio przejmować się marketingiem. Obrano raczej strategię Marvel Studios przy "Avengers: Endgame" - zdradzono niezbędne minimum, przez co widzowie nie do końca wiedzą, co wydarzy się w produkcji. Tuz przed premierą postanowiono jednak rozgrzać miłośników "Gwiezdnych Wojen" i uchylić nieco rąbka tajemnicy.

Star Wars IX
Star Wars IX
Przeczytaj także "Gwiezdne wojny IX": Disney zaprezentował nowy zwiastun "Skywalker. Odrodzenie"

W amerykańskiej telewizji wyemitowano dwa zupełnie nowe spoty promujące ostatnią część historii o Skywalkerach. Oczywiście oba materiały trafiły od razu do internetu. Pierwszy z nich ma dość humorystyczny charakter.

Widzimy wystraszonych bohaterów, którzy wykrzykują swoje imiona. Pojawia się też nawiązanie do sztuczek, jakie stosował Obi-Wan w "Nowej nadziei" - manipulacji umysłami wrogów, którą zaprezentowała Rey. W drugim spocie też nie zabrakło humoru, chociaż całość ma nieco poważniejszy ton z powodu obecności Kylo Rena. Widzimy między innymi fragment klipu z filmu, który zadebiutował kilka dni wcześniej. 

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Przeczytaj także "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - latający szturmowcy w pierwszym fragmencie filmu

Chociaż spoty trwają zaledwie po 17 sekund, fani "Gwiezdnych Wojen" powinni być zadowoleni. Po raz kolejny dostali zupełnie nowe wycinki nadchodzącej produkcji.

Star Wars: Nowa nadzieja
Star Wars: Nowa nadzieja
Przeczytaj także Niech R2-D2 ugotuje ci obiad. Do sprzedaży trafiły szybkowary inspirowane bohaterami "Star Wars"

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" ponownie został J.J. Abrams. W pozostałych rolach wystąpili Daisy RidleyAdam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Keri Russell, Matt Smith, Anthony Daniels, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Naomi Ackie, Richard E. Grant oraz pośmiertnie Carrie Fisher. Film trafi do kin 20 grudnia 2019 roku.

Star Wars
Star Wars
Przeczytaj także Najgłupszy błąd w "Gwiezdnych wojnach" doczekał się filmu dokumentalnego

Zobacz też: Dzień „Gwiezdnych wojen”: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?

Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX