„Gwiezdne wojny: Epizod VIII” z 1. zapowiedzią i gwiazdami w obsadzie

Robert Skowronski
16.02.2016 07:56
„Gwiezdne wojny: Epizod VIII” z 1. zapowiedzią i gwiazdami w obsadzie Fot. kadr z wideo

Wcześniej były słowa ze strony Disneya i kilka sygnałów, że prace przy „Epizodzie VIII” już się rozpoczęły. Teraz jest już oficjalne oświadczenie i to w postaci audiowizualnej. Poznaliśmy też nowe nazwiska w obsadzie.

John Boyega i Bob Iger, dyrektor Disneya, sugerowali, że powstaje już 8. odsłona gwiezdnej sagi, jak i nawet 9. Jednak dopiero teraz możemy mówić o pewności tego, że Rian Johnson wraz z ekipą filmową mają pełne ręce roboty. To dlatego, że został udostępniony teaser będący pomostem między „Gwiezdnymi wojnami: Przebudzeniem mocy” a „Epizodem VIII”.

W krótkiej zapowiedzi widzimy Marka Hamilla w roli Luke'a Skywalkera oraz Daisy Ridley jako Rey. Scena, którą widzimy nie powinna być szczególnie dużym zaskoczeniem dla wszystkich tych, którzy mieli już okazję zobaczyć „Przebudzenie mocy”. To jednak miły ukłon ze strony twórców, że już dali nam zajrzeć na plan kolejnej części, choć jej premiera jest zaplanowana dopiero na 15 grudnia 2017 roku:

To nie wszystkie doniesienia z „gwiezdnego obozu”. Do obsady dzieła dołączyło trzech nowych aktorów - Benicio Del Toro, Laura Dern i nieznana szerszej widowni Kelly Marie Tran. Del Toro wyjawił nieco na temat swojego udziału w filmie:

Sceny z moim udziałem będziemy kręcić w Anglii na wiosnę 2016. Cieszę się z możliwości pracy z Rianem Johnsonem. To on dotarł do mnie z pomysłem obsadzenia mnie w „Gwiezdnych wojnach”. „Przebudzeniem mocy” było sukcesem kasowym i artystycznym. Film bardzo mi się podobał, dlatego nieco się stresuję na myśl bycia częścią kolejnego epizodu, ale też bardzo mnie to cieszy.

Na ekranie zobaczymy też dobrze znane twarze. Studio potwierdziło udział, takich aktorów, jak: Carrie Fisher, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie, and Andy Serkis. Producentami filmu są Kathleen Kennedy i Ram Bergman, a producentami wykonawczymi J.J. Abrams, Jason McGatlin i Tom Karnowski.

„Rogue One: A Star Wars Story”, czyli spin off „Gwiezdnych wojen”, przynajmniej według dyrektora Disneya, jest już na ukończeniu. Premiera dzieła odbędzie się w grudniu 2016 roku:

Zdjęcia prawie się zakończyły i jesteśmy absolutnie zachwyceni tym, co do tej pory udało się zrobić.

Potwierdzono też, że niezatytułowany film o młodym Hanie Solo dalej ma zadebiutować w maju 2018 roku.

Jak Wam się podoba zapowiedź „Epizodu VIII”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.