26.08.2019 15:08

"Gwiezdne wojny IX": Disney zaprezentował nowy zwiastun "Skywalker. Odrodzenie"

Na D23 Expo Disney zaprezentował publiczności krótką zapowiedź IX części "Gwiezdnych wojen". Teraz firma udostępniła nowe materiały w internecie. Zobaczcie wideo.

Star Wars IX
foto: kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"/Disney

Rey przejdzie na ciemną stronę mocy. Przynajmniej tak sugeruje nowy zwiastun filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Wojowniczka pojawia się bowiem w ostatnich momentach materiału i dzierży w nim czerwony miecz świetlny o dwóch ostrzach, przypominający nieco jej laskę do walki (lub broń Dartha Maula). Dziewczyna jest ubrana na czarno i wygląda naprawdę niebezpiecznie. 

Gwiezdne wojny IX - nowy zwiastun

Oprócz tego widzimy ciekawe pustynne miasteczko, do którego trafi Rey, Finn, Poe, C-3PO i Chewbacca, a także nową broń Najwyższego Porządku, która niszczy powierzchnie planety, zostawiając za sobą tylko popiół. W tle słyszymy również oddychanie Vadera, śmiech Imperatora oraz opowieść Luke'a, którą słyszeliśmy w 1. oficjalnym zwiastunie "Skywalker. Odrodzenie". Zobaczcie teaser z D23 Expo:

Star Wars IX
Star Wars IX
Przeczytaj także Pojawił się nowy plakat "Gwiezdnych wojen IX". Rey przejdzie na ciemną stronę?

Nowy zwiastun prezentuje nam również bardzo ciekawy wizualnie pojedynek między Kylo Renem a Rey, który odbywa się na rozbitym statku na środku oceanu. Jednak cały czas krąży nad nami największe pytanie - dlaczego Rey jest ubrana jak użytkownik ciemnej strony mocy i skąd ma czerwony miecz świetlny? Zwłaszcza taki, który się rozkłada w tak nietypowy sposób.

W komentarzach pod zapowiedzią możemy przeczytać, że jest to prawdopodobnie klon dziewczyny przygotowany przez Imperatora (kiedy jeszcze żył). Czy tak faktycznie będzie?

Na wszystkie pytanie odpowiedź poznamy jednak dopiero po premierze filmu - "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" trafi do kin 20 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Bycie łowcą nagród jest skomplikowane w zwiastunie serialu "The Mandalorian". Zobaczcie wideo

Tagi: News Zwiastuny Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX