"Gwiezdne wojny IX" - Kylo Ren poznaje Imperatora w nowym klipie z filmu

13.12.2019 11:25
"Gwiezdne wojny IX" - Kylo Ren poznaje Imperatora w nowym klipie z filmu Fot. kadr z filmu "Star Wars VII"/Disney

Disney udostępnił nowy klip z nadchodzącej IX części Star Wars. Dowiadujemy się z niego, że to duch Imperatora stał za przejściem Kylo na Ciemną Stronę Mocy.

"Gwiezdne wojny IX: Skywalker. Odrodzenie" pojawią się w kinach już za tydzień, więc Disney podkręca atmosferę przed premierą "zakończenia sagi Skywalkerów". Tym razem Imperium Myszki Miki zaprezentowało długi klip z nadchodzącego filmu. Przedstawia on podróż Kylo Rena do opuszczonej świątyni, która wygląda jakby miała być miejscem pochówku dawnych lordów Sith. W trakcie wideo dowiadujemy się od Imperatora, że to on stał za wszystkimi głosami, które młody Solo słyszał od czasów dziecięcych. 

Star Wars IX - nowy klip z filmu

Bardzo ciekawym akcentem jest to, że głos Imperatora zmienia się w trakcie monologu w głosy Andy'ego Serkisa i Jamesa Earla Jonesa, czyli kolejno Snoke'a i Dartha Vadera. Wygląda więc na to, że gdy Kylo rozmawiał ze zniszczoną maską Vadera, to słyszał tak naprawdę ducha Palpatine'a podszywającego się pod dawnego Rycerza Jedi.

To by tłumaczyło, dlaczego Kylo Ren nigdy nie poznał prawdy o swoim dziadku - o tym, że na końcu swojego życia powrócił na łono Jasnej Strony Mocy. 

Przeczytaj także

Cóż, klip niewątpliwie intryguje - czy przejście Bena Solo na Ciemną Stronę Mocy było planem Imperatora, czy też może wszystko to okaże się jedną wielką mistyfikacją Mocy, która będzie chciała ukarać Kylo za jego czyny? Tego dowiemy się dopiero 19 grudnia 2019 roku, kiedy to film "Gwiezdne wojny IX: Skywalker. Odrodzenie" pojawi się w kinach. 

Zobacz także: "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - w filmie poznamy nowe moce Jedi 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.