12.04.2019 19:16

"Gwiezdne wojny IX" - oto 1. zwiastun! Nareszcie poznaliśmy tytuł filmu

Do sieci po miesiącach oczekiwań nareszcie trafił oficjalny zwiastun IX części "Gwiezdnych wojen". Jaki los czeka Rey, Finna, Poego i Kylo Rena? Zobaczcie wideo.

Star Wars IX
foto: kadr z wideo

Nareszcie! Podczas panelu Star Wars Celebration pokazano zwiastun "Gwiezdnych wojen IX". Film otrzymał podtytuł "The Rise of Skywalker". W zwiastunie oczywiście powracają nasi główni bohaterowie, czyli Rey, Finn, Poe, ale także księżniczka Leia i Kylo Ren. A czego dowiadujemy się o samej fabule filmu "Star Wars: The Rise of Skywalker"?

Gwiezdne wojny IX - oto 1. zwiastun

Fanów niewątpliwie zachwyci fakt, iż w pierwszym oficjalnym klipie pojawia się Billy Dee Williams, znany szerzej jako Lando Calrissian, który mimo upływu lat wciąż pozostaje szarmancki i charyzmatyczny. Jeśli chodzi zaś o fabułę, to reżyser J.J. Abrams potwierdził, że akcja filmu dzieje się kilka miesięcy po zakończeniu "Ostatnich Jedi", a historia skupi się na grupie głównych bohaterów, czyli Rey, Finnie i Poe.

Oczywiście zwiastun nie zdradza nam za dużo szczegółów, co akurat powinno ucieszyć fanów. Pod koniec słyszymy również znajomy śmiech... Bez zbędnego przeciągania - oto zwiastun "Star Wars: The Rise of Skywalker": 

Star Wars
Star Wars
Przeczytaj także Dlaczego C-3PO trzyma w rękach kuszę na plakacie "Star Wars IX"? Fani wyjaśnili

Gwiezdne wojny IX - znamy tytuł produkcji

W obsadzie oprócz powracających Daisy Ridley, Johna Boyegi, Oscara Isaaca, Adama Drivera, Marka Hamilla i nieodżałowanej Carrie Fisher, pojawią się również m.in. Matt Smith, a także Keri Russel, która wcieli się w noszącą fioletowy pancerz Zori. Wizerunek ostatniej postaci potwierdził plakat, który wyciekł do sieci pod koniec marca 2019 roku. Pojawiły się na nim też dziwni kosmici i łuczniczka Jannah, ale ona nie pojawiła się w zwiastunie.

Film "Gwiezdne wojny IX: The Rise of Skywalker" trafi do kin już 20 grudnia 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Disney Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX