27.03.2019 17:45

"Gwiezdne wojny IX" - wyciekł plakat, który pokazuje nowe i powracające postaci

Do sieci trafił pierwszy materiał promujący nadchodzący IX epizod "Star Wars". Niestety nie poznamy z niego tytułu produkcji, ale pokazuje nam kilka ciekawych rzeczy.

Star Wars VIII
foto: materiały prasowe

Po długich miesiącach oczekiwań fani nareszcie doczekali się pierwszego "oficjalnego" materiału związanego z "Gwiezdnymi wojnami IX" - wyciekł bowiem plakat promujący nadchodzący film J.J. Abramsa. Ten prezentuje nam zdjęcia głównych bohaterów, czyli Rey, Finna, Poe, a także Kylo Rena, pomija jednak ważne postaci. Na plakacie nie zobaczymy bowiem Lei, Luke'a, ani nawet Lando, chociaż wiemy, że pojawią się w IX epizodzie "Star Wars".

Star Wars IX - wyciekł plakat promujący film

A co oprócz tego? Kylo Ren powraca do swojego hełmu, o czym wspominały plotki z 2018 roku. Wydaje się również, że duży wpływ na fabułę produkcji będą mieli również Rycerze Zakonu Ren - w końcu widzimy ich na samym plakacie.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" i "Star Wars IX" - poznaliśmy opisy nowych scen z filmów

Oprócz tego, pojawiają się też nowe postaci. Wśród nich pojawia się zamaskowana postać ubrana w strój, przypominający fioletowy sweter (rzekomo może to być postać grana przez Keri Russel, która będzie nosić imię Zori), a także łuczniczka z bujnym afro o imieniu Jannah. C-3PO niesie w rękach broń (być może kusza Wookiech?), a obok Finna znajduje się dziwny potworek albo kosmita. Zobaczcie sami:

SWIX

Star Wars IX - data premiery

Według doniesień, twórcy pokażą pierwszy zwiastun, oficjalny plakat i potwierdzą tytuł filmu już podczas Star Wars Celebration. Festiwal dla fanów "Gwiezdnych wojen" odbędzie się w Chicago w dniach 11-15 kwietnia 2019 roku. Wszystkiego dowiemy się natomiast już po premierze filmu - "Gwiezdne wojny IX" trafią do kin już 19 grudnia 2019 roku.  

Kamil Kacperski
Tagi: News Disney Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX